18.09.2020

Superpokalna lovorika znova v Ljubljani

Moštvo Cedevite Olimpije je v četrtek po letu 2017 znova vrnilo Superpokal v Areno Stožice, za ljubljanski klub pa je to že deveti slovenski superpokalni naslov v zgodovini. Ni bilo lahko, to je dejstvo. A na koncu šteje zmaga. Semafor v Športni dvorani Planina je po 40 minutah uvodnega dejanja nove tekmovalne sezone 2020/21 kazal … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije je v četrtek po letu 2017 znova vrnilo Superpokal v Areno Stožice, za ljubljanski klub pa je to že deveti slovenski superpokalni naslov v zgodovini.

Ni bilo lahko, to je dejstvo. A na koncu šteje zmaga. Semafor v Športni dvorani Planina je po 40 minutah uvodnega dejanja nove tekmovalne sezone 2020/21 kazal 78:67 v korist Cedevite Olimpije, ljubljanski košarkarji pa so tako po letu 2017 Superpokal znova vrnili v slovensko prestolnico. Zmaji so, zanimivo, tako, kot leta 2017, tudi tokrat ugnali novomeško Krko.

»Fantom čestitam za zmago, ki je bila težko prigarana. Vemo, da Krka nikoli ne odneha, in to so Novomeščani dokazali tudi tokrat. Pravilo je, da ko nimaš kaj za izgubiti, igraš dobro. Za nas je bila ta zmaga zelo pomembna. Superpokal je tekma, ki jo enostavno moraš dobiti, ne glede na vse,« je po tekmi povedal glavni trener Zmajev, Jurica Golemac, ki je osvojil svoj tretji zaporedni naslov supepokalnega prvaka. Prejšnja dva je osvojil s Koper Primorsko. »Obračuni s Krko so vedno polni boja. Pri visokem vodstvu smo se nekoliko sprostili, popustila je zbranost. Novomeščani so neugodni, saj igrajo moderno košarko, in Krka bo v prihodnje hud tekmec vsem.«

Ljubljančani so imeli v svojih rokah v drugi četrtini že 16 točk naskoka (37:21), nato pa so Novomeščani prednost zeleno-oranžnih počasi začeli topiti. Vodstva kljub vsemu Golemčevi varovanci vse do konca tekme niso izpustili iz rok, veselili pa so se zaslužene in težko prigarane zmage.

»Prva lovorika v sezoni. Vedeli smo, da tekma ne bo lahka. Začeli smo jo zelo dobro, prišli do velike prednosti, nato pa na začetku tretje četrtine nekoliko popustili. Ta obračun s Krko lahko vzamemo kot šolo za naprej,« je po tekmi povedal Jaka Blažič, ki je tekmo sklenil z 18 točkami in petimi skoki, v svoj žep pa je kapetan Zmajev pospravil svoj prvi slovenski superpokalni naslov. Svojega četrtega je v četrtek v Kranju osvojil Edo Murić, ki je z borbeno predstavo v statistiko vknjižil devet točk in osem skokov: »Moram priznati, da smo bili pred začetkom tekme kar nekoliko nervozni. Igra naših tekmecev nam je bila malček neznana, sploh ob dejstvu, da so prišli brez svojih najvišjih igralcev. Vedeli smo, da bodo Novomeščani igrali agresivno, še bolj, kot smo pričakovali, saj so igrali z nizko postavo. Veselim se prihajajočih slovenskih derbijev, saj je Krka dobra ekipa. Mi dobro delamo, veliko časa preživimo v dvorani, in komaj čakam naslednje preizkušnje.«

Košarkarji Cedevite Olimpije so tako uspešno prebili led in na najboljši možen način začeli novo tekmovalno sezono. Otvoritvena tekma v 7Days EuroCupu četo Jurice Golemca čaka 30. septembra v Parizu proti Nanterrju 92.