23.04.2022

Mladi Zmaji preskočili tudi domačine in se uvrstili v finale

Košarkarji mladinske ekipe so na polfinalni tekmi finalnega turnirja državnega prvenstva, ki ta konec tedna poteka v Škofji Loki, po preobratu v drugem polčasu premagali gostitelje turnirja, košarkarje LTH Castingsa, z rezultatom 62:58. Mladinska ekipa Cedevite Olimpije, ki sta se ji le nekaj ur po povratku iz Beograda, kjer sta v petek nastopila na članski … Continued

Košarkarji mladinske ekipe so na polfinalni tekmi finalnega turnirja državnega prvenstva, ki ta konec tedna poteka v Škofji Loki, po preobratu v drugem polčasu premagali gostitelje turnirja, košarkarje LTH Castingsa, z rezultatom 62:58.

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije, ki sta se ji le nekaj ur po povratku iz Beograda, kjer sta v petek nastopila na članski tekmi regionalne lige, pridružila Dan Duščak in Luka Ščuka, se je uspešno uvrstila v finale državnega prvenstva. Četa mladih Zmajev, ki jo s klopi vodi glavni trener Borut Fijavž, je na sobotni polfinalni tekmi po preobratu v drugem polčasu uspešno odpravila domačine, košarkarje LTH Castingsa. Po 40 minutah boja je semafor na koncu kazal 62:58 v prid zeleno-oranžnih, mirno roko na črti prostih metov pa je v zadnji minuti srečanja ohranil Saša Ciani.

Prav Ciani je bil na koncu s 13 točkami in 11 skoki najbolj učinkovit košarkar v dresu Cedevite Olimpije. Strelsko ga je presegel Dan Duščak, ki je dosegel 14 točk, temu pa dodal še sedem asistenc. Luka Ščuka je obračun s Škofjeločani sklenil z 10 točkami in 11 skoki.

Mladi Zmaji se bodo za naslov državnega prvaka, ki so ga osvojili v sezoni 2020/21, v nedeljo ob 20.00 pomerili z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Helios Suns in ECE Triglavom A.

FINALNI TURNIR ZA FANTE U19 (ŠD Poden in ŠD Gorenja vas, Škofja Loka; 21.-24. april 2022)