25.11.2021

Poraz na uvodu v turnir v Baru

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije je v prvem kolu turnirja mladinske regionalne lige, ki poteka v Baru, po podaljšku izgubila proti ekipi Spars, ki je bila boljša s 96:88. V novo sezono na regionalni sceni so košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije vstopili s porazom v prvem kolu turnirja v Baru. Od izbrancev glavnega trenerja Boruta Fijavža … Continued

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije je v prvem kolu turnirja mladinske regionalne lige, ki poteka v Baru, po podaljšku izgubila proti ekipi Spars, ki je bila boljša s 96:88.

V novo sezono na regionalni sceni so košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije vstopili s porazom v prvem kolu turnirja v Baru. Od izbrancev glavnega trenerja Boruta Fijavža je bila s 96:88 boljša ekipa Sparsov.

Ljubljančani so celotno tekmo lovili zaostanek proti svojim tekmecem, v zadnjih minutah rednega dela srečanja pa so uspeli ta zaostanek izničiti. Minuto pred zaključkom četrtine je Andrija Jelavić prispeval met za tri točke, s katerim je uspel poravnati rezultat na 80:80. V podaljšek so bolje vstopili košarkarji Sparsov, se hitro oddaljili, mladim Zmajem pa navkljub poskusom ni uspelo več obrniti poteka tekme. Na koncu so Sparsi slavili zmago s 96:88.

Najboljši strelec v zeleno-oranžni zasedbi je bil Nil Jovanović z 22 točkami, podelil pa je tudi šest asistenc. Saša Ciani je ob kar 20 skokih dosegel še 17 točk in šestkrat uspešno zaposlil soigralce. Andrija Jelavić se je ustavil pri 16 točkah in osmih skokih, Vukašin Todorović pa je dosegel 15 točk.

Mlade Zmaje že v petek ob 11.30 čaka nova preizkušnja. V drugem kolu bo ljubljanski ekipi nasproti stala zagrebška Cibona.

MLADINSKA LIGA ABA (Bar, Črna gora; 25.-28. november 2021)