30.06.2021

Slovenija poletno preko Angole

Na uvodni tekmi kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v litovskem Kaunasu, je Slovenija zlahka odpravila Angolo, svoj pečat ob zmagi pa so na parketu pustili tudi štirje Zmaji. Ob dominantni predstavi varovancev selektorja Aleksandra Sekulića pravzaprav ni bilo dvomov o tem, katero izmed dveh moštev bo na koncu obračuna v svojo statistiko vpisalo prvo zmago … Continued

Na uvodni tekmi kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v litovskem Kaunasu, je Slovenija zlahka odpravila Angolo, svoj pečat ob zmagi pa so na parketu pustili tudi štirje Zmaji.

Ob dominantni predstavi varovancev selektorja Aleksandra Sekulića pravzaprav ni bilo dvomov o tem, katero izmed dveh moštev bo na koncu obračuna v svojo statistiko vpisalo prvo zmago na turnirju. Slovenci so že po prvi četrtini vodili za 24 točk, ob polčasu pa že s 34 točkami prednosti (30:64).

Končni rezultat srečanja je 118:68 v korist naše reprezentance.

Na parket so pri aktualnih evropskih prvakih stopili tudi štirje člani Cedevite Olimpije, na koncu pa je bil med njimi strelsko najbolj učinkovit Luka Rupnik, ki je dosegel dvanajst točk ob šestih podajah. Edo Murić je dodal deset točk, Žiga Dimec (šest skokov) osem, Jaka Blažič (pet skokov) pa pet.

Že v četrtek #mojtim na turnirju čaka nov obračun, ko se bo na obračunu za prvo mesto v skupini B pomeril z izbrano vrsto Poljske.

KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA OLIMPIJSKE IGRE (Kaunas, Litva; 29. junij-4. julij 2021)

SKUPINA B

TEKMA

Sreda, 30. junij, ob 15.30:
ANGOLA – SLOVENIJA 68:118 (9:33, 21:31, 14:26, 24:28)

Četrtek, 1. julij, ob 15.30:
SLOVENIJA – POLJSKA

V soboto, 3. julija, bosta na sporedu obe polfinalni tekmi, v nedeljo, 4. julij, ob 18.30, pa še finalna tekma kvalifikacijskega turnirja.

Jaka Blažič (Slovenija) – 15 minut, 5 točk (1/3 za tri, 2/2 PM), 5 skokov, 3 asistence, 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 14 minut, 10 točk (2/2 za dve, 2/3 za tri), 3 skoki, 4 asistence, 1 ukradena in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 22 minut, 12 točk (4/5 za dve, 1/1 za tri, 1/1 PM), 3 skoki, 6 asistenc in 2 izgubljeni žogi.
Žiga Dimec (Slovenija) – 18 minut, 8 točk (2/4 za dve, 4/6 PM), 6 skokov, 1 asistenca, 1 ukradena žoga, 2 izgubljeni žogi.