27.12.2020

Poraz na domačem parketu po 335 dneh

Niz domače neporaženosti Cedevite Olimpije je po natanko 335 dneh zaključen. Zmaji so na srečanju 12. kola Lige ABA v Areni Stožice izgubili proti Mornarju iz Bara z rezultatom 88:93. Košarkarji Cedevite Olimpije so po 11-dnevnem tekmovalnem premoru ponovno stopili na parket stoženske dvorane in doživeli svoj drugi poraz sezone 2020/21 v Ligi ABA. Moštvo … Continued

Niz domače neporaženosti Cedevite Olimpije je po natanko 335 dneh zaključen. Zmaji so na srečanju 12. kola Lige ABA v Areni Stožice izgubili proti Mornarju iz Bara z rezultatom 88:93.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po 11-dnevnem tekmovalnem premoru ponovno stopili na parket stoženske dvorane in doživeli svoj drugi poraz sezone 2020/21 v Ligi ABA. Moštvo Mornarja Bara je v Ljubljani z rezultatom 93:88 vpisalo svojo deveto zmago v regionalnem prvenstvu.

Ljubljanski Zmaji so srečanje proti moštvu z obale Jadrana odprli z najslabšo četrtino sezone in se po desetih minutah znašli v zaostanku z 18 točkami. Visok zaostanek je za četo Jurice Golemca predstavljal težavno izhodišče pred preostalimi tremi četrtinami srečanja, ne pa tudi razloga za predajo. Krivulja igre Ljubljančanov se je začela dvigovati v drugi četrtini, že tradicionalno pa je moštvo iz Stožic najboljšo predstavo pokazalo po odmoru med polčasoma. Na polovici tretje četrtine je zaostanek domačih košarkarjev znašal zgolj šest točk, a ljubljansko moštvo ni premoglo dovolj moči in časa za popoln preobrat. Ekipa Mornarja, najboljši strelec gostov Jacob Pullen je v statistiko vpisal 36 točk, se je ob zadnjem zvoku sirene veselila zmage s petimi točkami razlike.

Jaka Blažič je nadaljeval z odlično strelsko formo. Proti gostom iz Bara je dosegel 24 točk, devet skokov ter pet podaj. Kendrick Perry je zbral 17 točk, s 14 točkami in sedmimi skoki mu je sledil Rion Brown. Jarrod Jones je vknjižil 11 točk, devet jih je vpisal Mikael Hopkins.

Zasedba Cedevite Olimpije bo svoje zadnje srečanje v letu 2020 odigrala v Beogradu, kjer jih v sredo ob 21:00, čaka obračun s košarkarji FMP-ja. Zmaji bodo v srbski prestolnici odigrali tudi svojo prvo tekmo v prihajajočem letu, 2. januarja bodo namreč v Novem Beogradu gostovali pri moštvu Mega Soccerbet.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
“Tekme nismo začeli dobro. Gre že za drugo srečanje, ki smo ga začeli s premalo energije v obrambi in preveč razmišljanja o napadu. Tekmeci so bili na začetku bolj energični. Njihova intenzivna obramba jim je pomagala do razpoloženosti v napadu. Nam do konca obračuna ni uspelo uloviti zaostanka. Košarka je šport, v katerem moraš gledati naprej. Naslednja tekma, na kateri moramo biti boljši, nas čaka čez tri dni. V treh četrtinah tekme smo pokazali, da se lahko kosamo s tekmeci takšne kakovosti. Prva četrtina je bila katastrofalna, a moramo verjeti vase, nadaljevati delo in biti boljši iz dneva v dan.”

Rion Brown, igralec Cedevite Olimpije:
“Tekmo smo začeli slabo, nato pa si poskušali izboriti priključek. Ko tekmecem dopustiš tako dober začetek srečanja postanejo samozavestni in težko jih je ustaviti. Všeč mi je bila naša borba na koncu obračuna, nismo se predali. Pred nami je dolg teden, čakata nas še dve tekmi. V prvem polčasu so tekmeci igrali z več energije, medtem ko smo mi bili nekoliko zadržani. Glavno je, da srečanja začenjamo agresivno in s takšno igro nadaljujemo vseh 40 minut.”