09.12.2020

Še zadnjič letos v Stožicah, prihaja Promitheas

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek ob 18.30 še zadnjič v koledarskem letu 2020 stopili na parket Arene Stožice in se na zaostali tekmi petega kola 7DAYS EuroCupa pomerili z grškim Promitheasom iz Patrasa. Manj kot 48 ur po zaključku tekme devetega kola 7DAYS EuroCupa in zanesljivi zmagi proti Trentu (87:65), bodo košarkarji Cedevite Olimpije … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek ob 18.30 še zadnjič v koledarskem letu 2020 stopili na parket Arene Stožice in se na zaostali tekmi petega kola 7DAYS EuroCupa pomerili z grškim Promitheasom iz Patrasa.

Manj kot 48 ur po zaključku tekme devetega kola 7DAYS EuroCupa in zanesljivi zmagi proti Trentu (87:65), bodo košarkarji Cedevite Olimpije znova stopili na domači parket v Evropskem pokalu. V četrtek ob 18.30 se bodo namreč na zaostali tekmi petega kola udarili z grškim Promitheasom iz Patrasa, in znova lovili svoje mesto med najboljšimi 16 moštvi tekmovanja. Zaradi spoštovanja ukrepov za preprečevanje in ustavitev širjenja COVID-19 bo tekma potekala za zaprtimi vrati stoženske lepotice, v neposrednem televizijskem prenosu pa si jo bo možno ogledati na Šport TV 1.

Cedevita Olimpija je v torek napravila odločen korak proti preboju v drugi del 7DAYS EuroCupa z zanesljivo zmago proti Trentu. Zmaji so v drugi četrtini še zaostajali s 24:30, nato pa v tretji četrtini svojim tekmecem dopustili, da dosežejo le devet točk, štiri minute pred koncem tekme pa je semafor v Stožicah kazal že 83:48 v korist zeleno-oranžne čete. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca imajo po osmih odigranih tekmah skupinskega dela na svojem računu pet zmag in tri poraze, uspeh proti Grkom pa jih v četrtek lahko popelje v drugi del tekmovanja. Ljubljansko moštvo bo tokrat zaigralo brez nove okrepitve, Luke Rupnika, ki v času prestavitve tekme petega kola Evropskega pokala še ni bil del članske ekipe Cedevite Olimpije.

Košarkarji iz Patrasa bodo v četrtek na parket zagotovo stopili motivirani, saj so v torek v Parizu doživeli visok poraz proti Nanterrju 92 (70:91). Pri Grkih je bil s 16 točkami najboljši strelec Ian Miller, najbolj učinkovit košarkar na parketu v vrstah Promitheasa pa je bil Vangelis Mantzaris, ki je sedmimi točkam dodal osem skokov in sedem asistenc.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Zavedamo se, da so vrata, ki vodijo v drugi del 7DAYS EuroCupa sicer na široko odprta, a ne želimo preveč razmišljati o različnih teorijah. Naša želja je preboj med najboljših 16 moštev tekmovanja. Pomembno je, da gremo iz tekme v tekmo, in videli bomo, kaj nam bo to prineslo.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Četrtkova tekma s Promitheasom iz Patrasa je za nas še bolj pomembna, kot tista torkova s Trentom. Promitheas je namreč navsezadnje naš neposredni konkurent v boju za mesto v drugem delu 7DAYS EuroCupa. Verjamem, da se bomo vsi skupaj dobro odpočili po torkovi tekmi, nato pa dobro pripravili na četrtkov obračun.«