Novica
20.01.2021

Še drugič v manj kot 48 urah z Budućnostjo VOLI

V četrtek ob 19.00 bodo košarkarji Cedevite Olimpije še drugič v manj kot 48 urah v stoženski lepotici gostili košarkarje Budućnosti VOLI in se z njimi udarili na zaostali tekmi petega kola Lige ABA. Še drugič v manj kot 48 urah se bosta na parketu Arene Stožice srečali Cedevita Olimpija in Budućnost VOLI, po torkovem … Continued

V četrtek ob 19.00 bodo košarkarji Cedevite Olimpije še drugič v manj kot 48 urah v stoženski lepotici gostili košarkarje Budućnosti VOLI in se z njimi udarili na zaostali tekmi petega kola Lige ABA.

Še drugič v manj kot 48 urah se bosta na parketu Arene Stožice srečali Cedevita Olimpija in Budućnost VOLI, po torkovem obračunu drugega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa, tokrat še v petem kolu Lige ABA. Obračun med ljubljanskimi in podgoriškimi košarkarji se bo v stoženski lepotici začel ob 19.00, tekmo pa bo možno v neposrednem prenosu spremljati na Arena Sport 1.

V torek sta moštvi na dvoboju drugega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa na stoženskem parketu bili boj do zadnje kaplje krvi, na koncu pa so se zaslužene zmage s 74:71 veselili ljubljanski košarkarji. V dresih z zeleno-oranžnimi odtenki so blesteli Kendrick Perry in Edo Murić (oba 16), Jarrod Jones (14), Jaka Blažič (10), Mikael Hopkins pa je sedmim točkam dodal devet skokov. Na drugi strani sta po 11 točk dosegla Amadeo Della Valle ter Willie Reed.

Ekipi sta se v zadnji četrtini kar sedemkrat izmenjali v vodstvu le v zadnji četrtini, tehtnico na stran Ljubljančanov pa je z zadetim metom za tri točke manj kot minuto do konca srečanja prevesil Murić. Četrtkova tekma bo vsekakor nekoliko drugačna od tiste torkove, saj bo Cedevita Olimpija nastopila brez Luke Rupnika.

IZJAVI PRED TEKMO:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Tekma v četrtek ne bo precej podobna torkovemu obračunu z Budućnostjo VOLI. Nam bo manjkal pomemben člen našega moštva, Luka Rupnik. V torek je veliko naših fantov na parketu preživelo več kot 30 minut, zato je naša predstava na četrtkovi tekmi zelo odvisna od naše regeneracije. Ne moremo zmagati, če ne bomo pustili srca na igrišču in če se ne bomo, po domače, stepli z Budućnostjo.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Menim, da četrtkov obračun z Budućnostjo VOLI v Ligi ABA ne bo toliko drugačen od torkovega v 7DAYS EuroCupu. Podgoriški košarkarji igrajo čvrsto košarko, zato nas čaka težka tekma. Če bomo tudi v četrtek prikazali dobro igro v obrambi, imamo dobre možnosti za zmago. Za oboje bo tekma težka. Obe moštvi sta se v torek ‘izpraznili’, a mi bomo napravili vse, da zmaga, ki je nujno potrebna za to, da ostanemo pri vrhu lestvice, ostane doma.«