28.11.2021

Še druga zaporedna zmaga Slovenije

Slovenska moška reprezentanca je v koprski Areni Bonifika na tekmi drugega kola skupinskega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 zabeležila še drugo zmago. Slovenci so s 94:89 premagali Švedsko. Po četrtkovi zmagi na uvodu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v Zagrebu proti Hrvaški, je slovenska reprezentanca v nedeljo v drugem kolu vknjižila drugo zaporedno zmago. … Continued

Slovenska moška reprezentanca je v koprski Areni Bonifika na tekmi drugega kola skupinskega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 zabeležila še drugo zmago. Slovenci so s 94:89 premagali Švedsko.

Po četrtkovi zmagi na uvodu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v Zagrebu proti Hrvaški, je slovenska reprezentanca v nedeljo v drugem kolu vknjižila drugo zaporedno zmago. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so v koprski Areni Bonifika ugnali Švedsko s 94:89.

V prvem polčasu je Slovenija delovala zadržano, vseskozi pa je lovila švedsko reprezentanco, v tretji četrtini pa na krilih 14 točk Jake Blažiča prešla v vodstvo. Švedi se niso dali, blizu Slovencem so ostajali vse do zaključka tekme. Zmago Slovenije s 94:89 sta kljub vsemu s štirimi točkami povsem ob koncu tekme dokončno potrdila Blažič in Edo Murić.

Jaka Blažič se je tokrat ustavil pri 23 točkah, devetih skokih in petih asistencah. Edo Murić je 12 točkam dodal pet skokov in tri asistence, Žiga Dimec se je ustavil pri treh točkah in petih asistencah, Luka Rupnik pa je vknjižil eno točko. Prvič smo lahko med 12 selektorjevimi izbranci videli Blaža Habota, ki pa ni stopil na parket. V dvanajsterici ni bilo Alena Hodžića.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023

2. KOLO

Arena Bonifika (Koper, Slovenija), nedelja, 28. november:
SLOVENIJA – ŠVEDSKA 94:89 (17:24, 25:20, 25:19, 27:26)

Jaka Blažič (Slovenija) – 34 minut, 23 točk (4/9 za dve, 3/5 za tri, 6/7 PM), 9 skokov, 5 asistenc in 2 izgubljeni žogi.
Edo Murić (Slovenija) – 34 minut, 12 točk (3/4 za dve, 2/3 za tri), 5 skokov, 3 asistence in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 11 minut, 1 točka (0/1 za tri, 1/2 PM), 3 skoki, 3 asistence in 1 izgubljena žoga.
Žiga Dimec (Slovenija) – 29 minut, 3 točke (1/3 za dve, 1/2 PM), 5 skokov, 2 asistenci, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Alen Hodžić (Slovenija) – ni igral.
Blaž Habot (Slovenija) – ni igral.

Že odigrano:

1. KOLO

Košarkarski center Dražen Petrović (Zagreb, Hrvaška) četrtek, 25. november:
HRVAŠKA – SLOVENIJA 74:76 (19:16, 20:25, 17:14, 18:21)

Jaka Blažič (Slovenija) – 30 minut, 15 točk (1/2 za dve, 2/6 za tri, 7/9 PM), 9 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 35 minut, 14 točk (2/3 za dve, 2/8 za tri, 4/4 PM), 10 skokov, 2 asistenci, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 22 minut, 11 točk (0/1 za dve, 1/4 za tri, 8/11 PM), 3 skoki in 1 asistenca.
Žiga Dimec (Slovenija) – 26 minut, 8 točk (3/4 za dve, 2/4 PM), 5 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.
Alen Hodžić (Slovenija) – 4 minute (0/2 za tri).