03.05.2023

S finalnim turnirjem v petek začenjajo Zmajčki U18

Pred košarkarji Cedevite Olimpije do 18. leta je sklepni del tekmovalne sezone 2022/23. Na finalnem turnirju državnega prvenstva, ki bo med četrtkom in nedeljo potekal v novomeških Športni dvorani Leona Štuklja in Športni dvorani Marof, se bodo v petek ob 18.30 v četrtfinalu udarili z vrstniki iz Slovana A. Cedevita Olimpija si je mesto na … Continued

Cedevita Olimpija si je mesto na finalnem turnirju državnega prvenstva za fante do 18. leta priigrala z zmago v kvalifikacijah, ki so 18. aprila potekale v Športni dvorani Medvode. Mladi Zmajčki so takrat z rezultatom 89:58 premagali Bistrico.

Tretji del skupinskega dela tekmovanja so ljubljanski upi zaključili na petem mestu skupine 1A, na desetih tekmah so zmago slavili dvakrat. Nasproti jim bo stala ekipa Slovana A, ki je na desetih preizkušnjah zmagala štirikrat. V tej sezoni sta se ekipi dvakrat že pomerili med seboj. Na Kodeljevem je zmago konec marca slavil Slovan (99:83), 11. marca pa je semafor v mali stoženski dvorani kazal 75:71 v korist Cedevite Olimpije.

Spletni prenos tekme bo možno spremljati na naši uradni spletni strani.

IZJAVI PRED ZAČETKOM FINALNEGA TURNIRJA:

Andrej Podvršnik, glavni trener KK Cedevita Olimpija U18:
»Zelo sem ponosen na fante, da so se uvrstili na zaključni turnir, saj smo skoraj celotno sezono odigrali z leto ali dve mlajšimi igralci. Obljubimo lahko, da bomo borbeno predstavljali barve kluba. V četrtfinalu nas čaka zelo kvalitetna ekipa Slovana. Če jo želimo premagati, bomo morali prikazati našo najboljšo predstavo v tej sezoni.«

Luka Šmitran, kapetan KK Cedevita Olimpija U18:
»Po dolgi sezoni smo si zasluženo izborili mesto na zaključnem turnirju. Kljub temu da z ekipo nismo opravili veliko skupnih treningov in tekem, vem, da bomo pokazali svojo najboljšo verzijo že v četrtfinalu proti Slovanu. Vemo, kaj nam zmaga prinaša, zato bomo dali vse od sebe, da se borimo za najvišja mesta na zaključnem turnirju.«

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U18 (Novo mesto, Slovenija; 4.-7. maj 2023)

ČETRTFINALE

Petek, 5. maj, ob 18.30:
SLOVAN A – CEDEVITA OLIMPIJA

*V soboto bosta potekali obe polfinalni tekmi, v nedeljo pa tekma za tretje mesto in finalna tekma.