01.07.2021

Reprezentanca po zmagi nad Poljsko na vrh skupine B

Na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v litovskem Kaunasu, je Slovenija ugnala Poljsko in tako s popolnim izkupičkom pred izločilnimi boji zasedla prvo mesto v skupini B. Varovanci selektorja Aleksandra Sekulića so po uvodni zmagi nad Angolo zlahka strli tudi poljski oreh. Tekma je bila izenačena le do konca prve četrtine, ko so … Continued

Na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v litovskem Kaunasu, je Slovenija ugnala Poljsko in tako s popolnim izkupičkom pred izločilnimi boji zasedla prvo mesto v skupini B.

Varovanci selektorja Aleksandra Sekulića so po uvodni zmagi nad Angolo zlahka strli tudi poljski oreh. Tekma je bila izenačena le do konca prve četrtine, ko so Slovenci vodili za tri točke, nato pa so suvereno zakorakali zanesljivi zmagi naproti. Ob polčasu je naša reprezentanca vodila že za 17 točk (63:46), nato pa v drugem polčasu le še rutinirano nadzirala potek srečanja.

Na parket so tudi tokrat stopili vsi štirje Zmaji, najbolj učinkovit pa je bil Jaka Blažič z enajstimi točkami, medtem ko jih je Edo Murić dodal deset, Žiga Dimec šest, Luka Rupnik pa ob petih podajah še tri.

KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA OLIMPIJSKE IGRE (Kaunas, Litva; 29. junij-4. julij 2021)

SKUPINA B

Četrtek, 1. julij, ob 15.30:

SLOVENIJA – POLJSKA 112:77 (29:26, 34:20, 20:14, 29:17)

TEKMA

Sreda, 30. junij, ob 15.30:

ANGOLA – SLOVENIJA 68:118 (9:33, 21:31, 14:26, 24:28)

V soboto, 3. julija, bosta na sporedu obe polfinalni tekmi, v nedeljo, 4. julij, ob 18.30, pa še finalna tekma kvalifikacijskega turnirja.

Jaka Blažič (Slovenija) – 23 minut, 11 točk (2/4 za dve, 2/2 za tri, 1/1 PM), 4 skoki in 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 15 minut, 10 točk (0/1 za dve, 1/1 za tri), 3 skoki, 3 asistence in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 7 minut, 3 točke (1/2 za tri), 1 skok, 5 asistenc in 1 izgubljena žoga.
Žiga Dimec (Slovenija) – 18 minut, 6 točk (2/5 za dve, 2/3 PM), 3 skoki, 2 asistenci, in 1 izgubljena žoga.