10.09.2022

Prva zmaga v pripravljalnem obdobju

Na tretji pripravljalni tekmi pred sezono 2022/23, so se košarkarji Cedevita Olimpije v domači Areni Stožice pomerili z Igokeo m:tel iz Laktašev in dosegli prvo zmago pred začetkom nove sezone. Potem, ko so Zmaji na prvih dveh pripravljalnih tekmah vpisali poraza proti Telekom Baskets Bonnu ter Dinamu iz Sassarija, so se v Stožicah pomerili z … Continued

Na tretji pripravljalni tekmi pred sezono 2022/23, so se košarkarji Cedevita Olimpije v domači Areni Stožice pomerili z Igokeo m:tel iz Laktašev in dosegli prvo zmago pred začetkom nove sezone.

Potem, ko so Zmaji na prvih dveh pripravljalnih tekmah vpisali poraza proti Telekom Baskets Bonnu ter Dinamu iz Sassarija, so se v Stožicah pomerili z Igokeo m:tel in prikazali drugačen obraz.

Ljubljančani so v srečanje krenili odločno in si v štirinajsti minuti priigrali dvomestno prednost (33:22). Igokea m:tel je odgovorila z dobro predstavo v drugem polčasu in sredi zadnje četrtine celo izenačila, a so Zmaji v samem zaključku srečanja znova pobegnili in slavili zmago s končnim rezultatom 86:78.

V domači zasedbi je bil strelsko tokrat najbolj razpoložen Josh Adams s 23 točkami, medtem ko sta mu s po 21 doseženimi sledila Alen Omić in Yogi Ferrell.

Tokrat je bil v kadru tudi Daniel Vujasinović, dres Cedevite Olimpije pa je oblekel tudi Matic Rebec, ki se je ta teden pridružil treningom Zmajev za pomoč pri trenažnem procesu ljubljanskega moštva.

Naslednja preizkušnja Zmaje čaka 15. septembra, ko se bodo na domačem parketu na tekmi, zaprti za javnost, pomerili z GGD Šenčur.