20.02.2021

Prispevek Zmajev ni bil dovolj za zmago Slovenije

Slovenska moška članska reprezentanca je na tekmi šestega kola kvalifikacij za EuroBasket 2022 klonila proti gostiteljici tretjega kvalifikacijskega cikla, Ukrajini, z rezultatom 65:70. Košarkarji Cedevite Olimpije so bili ponovno vodilna sila slovenske izbrane vrste. Slovenski reprezentanti so tretji cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022 končali polovično uspešni. Slovenci so po četrtkovi zmagi nad Madžarsko tokrat premoč … Continued

Slovenska moška članska reprezentanca je na tekmi šestega kola kvalifikacij za EuroBasket 2022 klonila proti gostiteljici tretjega kvalifikacijskega cikla, Ukrajini, z rezultatom 65:70. Košarkarji Cedevite Olimpije so bili ponovno vodilna sila slovenske izbrane vrste.

Slovenski reprezentanti so tretji cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022 končali polovično uspešni. Slovenci so po četrtkovi zmagi nad Madžarsko tokrat premoč morali priznati Ukrajincem, ki so na tekmi šestega kola v kvalifikacijski skupini F slavili zmago z rezultatom 70:65. Člani Cedevite Olimpije, ki so na obračunu z Ukrajinci oblekli dres z državnim grbom, so skupno dosegli več kot dve tretjini vseh točk čete Aleksandra Sekulića.

Srečanje v Kijevu so v začetni peterki odprli štirje Zmaji. Jaka Blažič, Edo Murić, Luka Rupnik in Žiga Dimec, od osme minute naprej pa tudi Alen Hodžić, so v prvi četrtini domači zasedbi dovolili do zgolj devetih točk. Dobra obrambna predstava slovenskega moštva je v prvem polčasu predstavljala protiutež slabšemu napadalnemu popoldnevu. Na odmor med polčasoma so se košarkarji z motivom Triglava na prsih odpravili v prednosti s tremi točkami, ob rezultatu 24:27. V drugem delu tekme je pobudo na parketu prevzela reprezentanca Ukrajine, ki je v zadnji četrtini prišla do prvega vodstva po rezultatu 3:0 z začetka srečanja. Košarkarji v rumeno-modri športni opravi priigrane prednosti do konca obračuna niso izpustili iz rok, aktualni evropski prvaki pa so jim ob zadnjem zvoku sirene morali priznati premoč s 65:70.

Košarkarji ljubljanskega moštva so skupno dosegli 43 od 65 točk Slovenije. Med “dvomestnimi” je bil znova Luka Rupnik, ki je dosegel 18 točk ob petih podajah. Jaka Blažič je zbral devet točk in šest skokov, prav tako devet ob petih skokih pa jih je vknjižil Žiga Dimec. Edo Murić se je ustavil pri petih točkah in šestih skokih, Alen Hodžić pa je vpisal tri točke.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2022, SKUPINA F (3. KVALIFIKACIJSKI CIKEL – UKRAJINA, KIJEV)

Redna tekma 6. kola:

Sobota, 21. februar:
UKRAJINA : SLOVENIJA 70:65 (9:11, 15:16, 17:15, 29:23)

Jaka Blažič (Slovenija) – 28 minut, 9 točk (2/7 za dve, 0/3 za tri, 5/7 PM), 6 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 5 izgubljenih žog.
Edo Murić (Slovenija) – 27 minut, 5 točk (1/3 za dve, 1/3 za tri), 6 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 25 minut, 18 točk (2/2 za dve, 4/8 za tri, 2/5 PM), 3 skoki, 5 asistenc in 1 pridobljena žoga in 3 izgubljene žoge.
Alen Hodžić (Slovenija) – 11 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/1 za tri), 2 skoka, 1 asistenca in 1 pridobljena žoga.
Žiga Dimec (Slovenija) – 28 minut, 9 točk (4/6 za dve, 1/1 PM), 5 skokov, 2 asistenci, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.