05.11.2021

Poraz Ilirije v Novem mestu

Košarkarji Nutrispoint Ilirije so v šestem kolu prvega dela Lige Nova KBM na gostovanju v Novem mestu doživeli poraz proti novomeški Krki. Po 40 minutah igre je bilo v Športni dvorani Leona Štuklja 90:80 v korist domačinov. Ilirijani so v svojih rokah v prvem polčasu držali prednost z 32:18 v prvi in s 45:33 v … Continued

Ilirijani so v svojih rokah v prvem polčasu držali prednost z 32:18 v prvi in s 45:33 v drugi četrtini, nato pa so košarkarji Krke prestavili v višjo prestavo. Do konec prvega polčasa so se Novomeščani povsem približali (46:48), nato pa v drugem prevzeli pobudo na igrišču. Semafor je ob koncu kazal 90:80 za aktualne slovenske podprvake.

Znova pa je dobro predstavo prikazalo vseh pet košarkarjev Cedevite Olimpije v dresu Ilirije. Dan Duščak je bil s 17 točkami najboljši strelec, sledila sta mu Blaž Habot in Miha Cerkvenik, vsak od njiju pa je vknjižil 16 točk. Saša Ciani je v statistiko vpisal novega dvojnega dvojčka (11 točk in 11 skokov), Robert Jurković pa je dosegel sedem točk.

LIGA NOVA KBM, 6. KOLO

ŠD Leona Štuklja (Novo mesto, Slovenija), petek, 5. november:
KRKA – NUTRISPOINT ILIRIJA 90:80 (18:30, 28:18, 25:18, 19:14)

Dan Duščak (Nutrispoint Ilirija) – 28 minut, 17 točk (1/3 za dve, 5/13 za tri, 0/1 PM), 5 skokov, 3 asistence, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Blaž Habot (Nutrispoint Ilirija) – 34 minut, 16 točk (5/7 za dve, 0/1 za tri, 6/7 PM), 6 skokov, 2 asistenci, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Saša Ciani (Nutrispoint Ilirija) – 28 minut, 11 točk (2/4 za dve, 7/7 PM), 11 skokov, 3 asistence, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Robert Jurković (Nutrispoint Ilirija) – 15 minut, 7 točk (2/3 za dve, 0/2 za tri, 3/3 PM) in 2 skoka.
Miha Cerkvenik (Nutrispoint Ilirija) – 21 minut, 16 točk (5/6 za dve, 1/6 za tri, 3/3 PM), 2 skoka, 3 pridobljene in 1 izgubljena žoga.