11.05.2022

Polfinale regionalne lige v četrtek začenjamo v Beogradu

Cedevita Olimpija se bo v četrtek ob 19.00 v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića na prvi tekmi polfinalnega niza regionalne lige pomerila z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde mts. Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek začeli z boji za mesti v finalu regionalne lige. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca se bodo v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića … Continued

Cedevita Olimpija se bo v četrtek ob 19.00 v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića na prvi tekmi polfinalnega niza regionalne lige pomerila z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde mts.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek začeli z boji za mesti v finalu regionalne lige. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca se bodo v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića ob 19.00 na prvi tekmi polfinalnega niza pomerili z aktualno prvakinjo tekmovanja, Crveno zvezdo mts, in skušali napraviti prvi korak k uvrstitvi v finale.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1.

Cedevita Olimpija se bo v polfinalu pomerila s Crveno zvezdo, ki je redni del sezone sklenila na prvem mestu lestvice tekmovanja. Beograjčani so na 26 tekmah doživeli le dva poraza, enega proti Igokei m:tel in drugega proti Partizanu NIS. Redni del sezone so rdeče-beli sklenili s petimi zaporednimi zmagami, nazadnje pa smo jih lahko na parketu v regionalnem tekmovanju videli 23. aprila, ko so na zaostali tekmi 16. kola v legendarnem ‘Pionirju’ gostili Igokeo m:tel in jo premagali z rezultatom 85:66. Crvena zvezda po tem ni več stopila na parket, tekmovalni premor pa bo do srede trajal natanko 19 dni.

V elitni Evroligi je Crvena zvezda v tej sezoni zabeležila 12 zmag, doživela pa 16 porazov in ostala brez mesta v končnici tekmovanja.

Najbolj učinkovit košarkar Crvene zvezde v rednem delu regionalne lige je bil Nikola Ivanović, ki je v povprečju dosegal 8,8 točke, 4,0 asistence in 2,1 skoke na obračun. Najboljši strelec rednega dela sezone v dresu aktualnih prvakov je bil Nikola Kalinić s povprečjem 11,3 točke, prispeval pa je tudi 3,4 skoke in 3,3 asistence, ob koncu rednega dela pa je bil Kalinić izbran tudi za najkoristnejšega igralca rednega dela sezone.

Cedevita Olimpija se je do polfinala prebila po tem, ko je v dodatnem krogu končnice za preboj med boje najboljših štirih ekip sezone, izločila Igokeo m:tel po dveh odigranih tekmah. Zmaji so nazadnje na parket stopili v ponedeljek, ko so v Hali Tivoli na drugi tekmi četrtfinala državnega prvenstva s 102:80 premagali novomeško Krko in se prebili v polfinale.

V rednem delu sta se Cedevita Olimpija in Crvena zvezda med seboj pomerili dvakrat, obe zmagi pa sta pripadli beograjskemu kolektivu.

Tekmo v Beogradu je s košem odprl Zach Auguste. Po nekaj napakah na obeh straneh je prva četrtina vseeno pripadla Ljubljančanom (17:24). V nadaljevanju so Zmaji prikazali podobno predstavo in vodili tudi s 16 točkami prednosti. V zadnjih štirih minutah druge četrtine je sledil preobrat. Beograjčani so z dobrim delnim izidom prvi polčas celo dobili z minimalno prednostjo (40:39). Podobna igra se je nadaljevala tudi v tretji četrtini. Vodstvo na eni, potem na drugi strani, po 30 minutah igre pa so za zgolj točko vodili domači (56:55). Za Ljubljančane je bila po odličnih treh četrtinah žal usodna zadnja. V ključnih trenutkih je varovancem Jurice Golemca zmanjkalo nekaj koncentracije, kar so v nasprotnem moštvu izkoristili. Beograjčani so tekmo obrnili v svojo korist in zmagali s kar 15 točkami prednosti. Končni rezultat je bil 79:64. Najboljši strelec Zmajev je bil kapetan Jaka Blažič s 16 točkami, na drugi strani sta jih po 13 dosegla Luka Mitrović in Austin Hollins.

Ekipi sta se na drugi tekmi v Stožicah borili za vsak centimeter parketa od prve do zadnje sekunde srečanja, zmaga z rezultatom 83:82 pa je pripadla rdeče-belim. Po zadetem metu za tri točke Yogija Ferrella za 80:75 je že vse kazalo, da bo zmaga ostala v Stožicah. Skorajšnjo piko na i je z zabijanjem pristavil Alen Omić, sledil pa je preobrat gostujočega moštva. Austin Hollins je s trojko Zvezdo najprej približal na točko zaostanka, po zgrešenem metu Zacha Augusta pa je nato na drugi strani sledila zanimivo dosojena osebna napaka Melvinu Ejimu. Nikola Ivanović je zadel oba prosta meta za 83:82, napad za zmago so imeli Zmaji. Žogo je v svoje roke vzel Ferrell, metal za tri točke, Nikola Kalinić se je Ferrellove roke po izmetu dotaknil, a sodniške piščalke so ostale neme. Kapetan Jaka Blažič je dosegel 21 točk, zbral 11 skokov in podelil pet asistenc. Zach Auguste se je ustavil pri 13 točkah, Alen Omić je dosegel 12 točk, Yogi Ferrell in Melvin Ejim pa sta oba pristavila po deset točk. V dresu Zvezde je Hollins dosegel 18 točk.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Pred nami je polfinalna serija s Crveno zvezdo. Naši tekmeci niso igrali tekme že več kot tri tedne. Situacija je zagotovo nenavadna tudi za nas. Beograjčani niso v tekmovalnem ritmu, to pa ne pomeni nič, saj bodo zagotovo, kot vedno, zaigrali agresivno. Pričakujemo pritisk na naše igralce in igro na meji prekrška. Mi nimamo preveč časa, imeli bomo en trening za pripravo. S tekmeci se poznamo iz rednega dela sezone, dvakrat smo si stali nasproti, obakrat pa smo bili blizu. Skušali bomo analizirati naše napake iz teh tekem. Za zmago nad Zvezdo v Beogradu bomo morali odigrati najboljšo tekmo sezone.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Čaka nas polfinalna serija proti favoritu tekmovanja. Pred nami je prva tekma v Beogradu, najverjetneje bo Dvorana Aleksandra Nikolića polna. Naši tekmeci so imeli tri tedne časa, da so lahko skavtirali našo igro, se pripravili ter da najdejo načine, kako nas napadati. Prepričan sem, da so ta čas zelo dobro izkoristili, da dvignejo raven svoje igre. Verjamem, da bodo košarkarji Zvezde v četrtek od prve sekunde tekme dalje zelo agresivni in nas z igro v obrambi skušali prisiliti v to, da delamo napake. Upam, da nas čaka dobra serija. Imamo svoje adute in veselimo se četrtkove prve tekme v Beogradu.«

LIGA ABA, KONČNICA

POLFINALE

Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), četrtek, 12. maj, ob 19.00:
CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1)

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 16. maj, ob 18.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA MTS (nakup vstopnic)

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v Beogradu, termin pa bo znan naknadno.