01.04.2023

Zmajčki U16 osvojili mednarodni turnir v Sarajevu!

Ekipa Cedevite Olimpije do 16. leta se veseli končne zmage na mednarodnem turnirju, ki je ta konec tedna potekal v Sarajevu. Mladi Zmajčki so po petkovi zmagi nad Budućnostjo VOLI in sobotnem uspehu nad ekipo Grad Rijeka, na nedeljski finalni tekmi premagali še ekipo Academi Istanbul (78:71). Pot do Sarajeva v petek je bila vse … Continued

Pot do Sarajeva v petek je bila vse prej kot lahka, saj so igralci zaradi stavke zeniških rudarjev obstali v triurnem zastoju pri Zenici. Po devetih urah vožnje so se v večernih urah pomerili z ekipo podgoriške Budućnosti VOLI.

Od samega začetka srečanja so mladi Zmajčki nadzorovali potek srečanja in sredi druge četrtine vodili že za dvajset točk. Na začetku zadnje četrtine tekme so si priigrali že 29 točk naskoka (76:47) in tekmo na koncu zanesljivo dobili. Tudi na sobotni tekmi z ekipo Grad Rijeka so si mladi ljubljanski košarkarji priigrali zanesljivo zmago (96:60) in si tako zagotovili nastop v nedeljskem finalu.

Na nedeljski finalni tekmi so ljubljanski upi odločilen korak k zmagi napravili v drugi četrtini, nato pa svoje tekmece vse do konca obdržali na varni razdalji in se veselili končne zmage. Bine Gabrijel je bil izbran za najkoristnejšega igralca turnirja, Mark Ivanuša Medjedović pa je bil izbran v udarno peterko turnirja.

16. MEDNARODNI ŠESTOAPRILSKI TURNIR U16 (Sarajevo, Bosna in Hercegovina)