29.10.2021

Po prekinitev niza porazov v Laktaše

Cedevita Olimpija bo v soboto ob 17.00 z obračunom šestega kola regionalne lige v Laktaših z Igokeo odprla nov krog tekem na prostorih nekdanje Jugoslavije, obenem pa skušala prekiniti niz treh zaporednih porazov. Po novi, še drugi zaporedni zmagi v 7DAYS EuroCupu, se bo Cedevita Olimpija v petek znova podala na pot, tokrat v Laktaše, … Continued

Cedevita Olimpija bo v soboto ob 17.00 z obračunom šestega kola regionalne lige v Laktaših z Igokeo odprla nov krog tekem na prostorih nekdanje Jugoslavije, obenem pa skušala prekiniti niz treh zaporednih porazov.

Po novi, še drugi zaporedni zmagi v 7DAYS EuroCupu, se bo Cedevita Olimpija v petek znova podala na pot, tokrat v Laktaše, kjer ljubljanske košarkarje v soboto ob 17.00 čaka dvoboj šestega kola regionalne lige s polfinalisti iz minule sezone, košarkarji Igokee. Dvoboj bo možno v neposrednem televizijskem prenosu spremljati na TV Slovenija 2 in Areni Sport 1.

Za razliko od Cedevite Olimpije, ki ima po petih odigranih tekmah v novi regionalni sezoni na svojem računu dve zmagi in tri poraze, je Igokea na prvih petih tekmah trikrat slavila zmago in dvakrat izgubila. Svojo zadnjo zmago so košarkarji iz Laktašev zabeležili minuli petek, ko so na domačem parketu  s 85:67 premagali Split. Največ točk, 15, je v dresu Igokee dosegel Dalibor Ilić, sicer pa je najboljši strelec polfinalistov iz minule sezone Markel Starks, ki v povprečju dosega 12,6 točke na tekmo.

Tudi Igokea v tej sezoni znova nastopa na evropskem prizorišču, natančneje v Ligi prvakov, kjer so bili aktivni v torek. Na gostovanju pri Nymburku, ki ga vodi selektor slovenske moške članske reprezentance Aleksander Sekulić, so doživeli tesen poraz, z 82:86. De’Shawn Stephens je dosegel 19 točk in zbral 11 skokov, Starks pa se je ustavil pri 18 točkah in sedmih asistencah.

Cedevita Olimpija se v Laktaše odpravlja z dobro popotnico z zadnjega evropskega obračuna. V sredo so bili izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v Stožicah z 91:79 boljši od JL Bourga, blestela pa sta Edo Murić z 21 in Marcus Keene z 20 točkami.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Igokea je zelo dobra ekipa, ki ima zopet svojo identiteto. Igralci igrajo potrpežljivo in zelo pametno v napadu, enako pa velja tudi za igro v obrambi, kjer menjajo različne postavitve, obenem pa so na trenutke zelo agresivni. Ekipa je dobro sestavljena in vodena. Za zmago v Laktaših bomo morali biti osredotočeni vseh 40 minut, tako v napadu, kot v obrambi, obenem pa preprečiti njihove lahke koše in skušati igrati čim hitreje ter igrati naš ritem košarke.«

Marko Radovanović, igralec KK Cedevita Olimpija:
»V Laktaših je pred nami zelo zahteven obračun. Po treh zaporednih porazih v regionalnem tekmovanju potrebujemo zmago in dali bomo vse od sebe, da se v Ljubljano vrnemo z novima dvema točkama. Igokea je pokazala, da lahko v tem tekmovanju premaga kogarkoli, zato je pred nami težka naloga, zato bomo morali biti osredotočeni, da napravimo vse, kar je v naši moči, da zabeležimo novo zmago.«