05.08.2021

Po dramatični končnici poraz proti Franciji

Slovenska moška članska reprezentanca se bo v nedeljo na olimpijskih igrah v Tokiu z Avstralijo borila za bronasto medaljo. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so po pravi drami v četrtek izgubili polfinalno srečanje s Francijo (89:90). Slovenska reprezentanca je v polfinalu olimpijskih iger v Tokiu doživela poraz proti francoski izbrani vrsti. Evropski prvaki iz leta 2013 … Continued

Slovenska moška članska reprezentanca se bo v nedeljo na olimpijskih igrah v Tokiu z Avstralijo borila za bronasto medaljo. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so po pravi drami v četrtek izgubili polfinalno srečanje s Francijo (89:90).

Slovenska reprezentanca je v polfinalu olimpijskih iger v Tokiu doživela poraz proti francoski izbrani vrsti. Evropski prvaki iz leta 2013 so porazili prvake Evrope iz leta 2017 z 89:90. V soboto Slovenijo čaka tekma za tretje mesto z Avstralijo.

Slovenija je na krilih zelo dobre igre Luke Dončića in Mikea Tobeyja tekmo odlično odprla, na glavni odmor pa s seboj odnesla dve točki naskoka (44:42). V tretjem delu igre je pobudo na parketu prevzela Francija, a Slovenija se ni dala tako zlahka. Jaka Blažič je zadnji del tekme odprl s trojko, to pa je slovenski izbrani vrsti dalo krila, spremljali pa smo infarktno končnico. Tik pred zaključkom srečanja je imel Klemen Prepelić priložnost, da Sloveniji prinese zmago s polaganjem, a je njegov met blokiral Nicolas Batum.

14 točk in pet skokov je zbral Jaka Blažič, Žiga Dimec pa je v statistiko vpisal štiri točke. Edo Murić je v petih minutah igre ostal brez točke, Luka Rupnik pa ni stopil na parket. Mike Tobey je tekmo sklenil s 23 točkami in osmimi skoki, Klemen Prepelić je vknjižil 17 točk, Luka Dončić pa je bil znova neverjeten s 16 točkami, 18 asistencami in 10 skoki.

OLIMPIJSKE IGRE (Tokio, Japonska)

POLFINALE

Četrtek, 5. avgust:
FRANCIJA – SLOVENIJA 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24)

Jaka Blažič (Slovenija) – 31 minut, 14 točk (4/8 za dve, 2/7 za tri), 5 skokov, 1 asistenca in 2 pridobljeni žogi.
Edo Murić (Slovenija) – 5 minut, brez točk (0/2 za dve).
Luka Rupnik (Slovenija) – ni igral.
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 4 točke (2/2 za dve) in 1 skok.

Že odigrano:

OLIMPIJSKE IGRE – SKUPINA C (Tokio, Japonska)

KOLO 1

Ponedeljek, 26. julij:
ARGENTINA – SLOVENIJA 100:118 (24:32, 18:30, 24:26, 34:30)

Jaka Blažič (Slovenija) – 27 minut, 3 točke (0/3 za dve, 1/3 za tri), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada in 3 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 16 minut, 3 točke (1/4 za tri), 5 skokov, 1 asistenca in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 11 minut, 4 točke (1/4 za tri, 1/2 PM), 1 skok, 4 asistence in 2 izgubljeni žogi.
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (2/4 za dve, 1/4 PM), 7 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.

KOLO 2

Četrtek, 29. julij:
SLOVENIJA – JAPONSKA 116:81 (29:23, 24:18, 27:23, 36:17)

Jaka Blažič (Slovenija) – 24 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/7 za tri), 4 skoki, 3 asistence, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 17 minut, 4 točke (2/2 za dve, 0/3 za tri), 7 skokov, 1 asistenca in 1 pridobljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 10 minut, 4 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 4 asistence in 1 izgubljena žoga.
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 2 točki (1/1 za dve) in 2 skoka.

KOLO 3

Nedelja, 1. avgust:
ŠPANIJA – SLOVENIJA 87:95 (24:20, 20:21, 26:27, 17:27)

Jaka Blažič (Slovenija) – 27 minut, 10 točk (2/5 za dve, 2/10 za tri), 4 skoki, 2 asistenci in 1 pridobljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 11 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka, 1 asistenca, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 3 minute, brez točk (0/1 za dve, 0/1 za tri) in 2 skoka.
Žiga Dimec (Slovenija) – 7 minut, 6 točk (3/4 za dve), 5 skokov in 1 asistenca.

ČETRTFINALE

Torek, 3. avgust:
SLOVENIJA – NEMČIJA 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:18)

Jaka Blažič (Slovenija) – 20 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/6 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Edo Murić (Slovenija) – 17 minut, 3 točke (1/1 za tri), 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 1 minuta, brez točk (0/1 za dve) in 1 asistenca.
Žiga Dimec (Slovenija) – 7 minut, 5 točk (2/2 za dve, 1/2 PM), 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.