04.07.2021

Olimpijske sanje izpolnjene, Slovenija potuje v Tokio

Slovenska moška članska reprezentanca je izpolnila cilj, zadan pred potjo v litovski Kaunas in si priigrala svoje mesto na olimpijskih igrah v Tokiu. Na finalni tekmi turnirja v Litvi so Slovenci s 96:85 premagali gostitelje turnirja. Slovensko košarkarsko reprezentanco bomo prvič v zgodovini slovenske košarke lahko spremljali na olimpijskih igrah. Na finalni tekmi kvalifikacijskega turnirja … Continued

Slovenska moška članska reprezentanca je izpolnila cilj, zadan pred potjo v litovski Kaunas in si priigrala svoje mesto na olimpijskih igrah v Tokiu. Na finalni tekmi turnirja v Litvi so Slovenci s 96:85 premagali gostitelje turnirja.

Slovensko košarkarsko reprezentanco bomo prvič v zgodovini slovenske košarke lahko spremljali na olimpijskih igrah. Na finalni tekmi kvalifikacijskega turnirja v Kaunasu so Slovenci s 96:85 premagali Litvo in na ta način dosegli enega največjih uspehov ter hkrati razveselili slovenske športne navdušence.

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so turnir v Kaunasu sklenili brez poraza, po izjemni predstavi v velikem finalu pa so na krilih Luke Dončića domačine ugnali s 96:85. Od Zmajev je največji delež k zmagi slovenske izbrane vrste proti Litovcem je prispeval Jaka Blažič, ki je 16 točkam dodal tri skoke. Žiga Dimec je v statistiko vknjižil dve točki, tri skoke in eno pridobljeno žogo, Edo Murić pa je zbral tri skoke in ukradel eno žogo. Luka Rupnik ni stopil na parket.

KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA OLIMPIJSKE IGRE (Kaunas, Litva; 29. junij-4. julij 2021)

FINALE

Nedelja, 4. julij:
LITVA – SLOVENIJA 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16)

Jaka Blažič (Slovenija) – 23 minut, 16 točk (1/2 za dve, 3/4 za tri, 5/7 PM), 3 skoki in 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 19 minut, 0 točk (0/1 za tri), 3 skoki in 1 pridobljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – ni igral.
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 2 točki (2/4 PM), 3 skoki in 1 pridobljena žoga.