15.10.2021

Obračun s prvaki v Beogradu

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je izredno zahtevno gostovanje v regionalni ligi. V nedeljo ob 21.00 se bodo v četrtem kolu v Dvorani Aleksandra Nikolića v Beogradu pomerili z aktualnimi prvaki in evroligaši, košarkarji Crvene zvezde mts. Cedevita Olimpija in Crvena zvezda mts se bosta v nedeljo ob 21.00 v Beogradu pomerili prvič v tej sezoni. … Continued

Cedevita Olimpija in Crvena zvezda mts se bosta v nedeljo ob 21.00 v Beogradu pomerili prvič v tej sezoni. Obračun dveh favoritov za osvojitev naslova regionalnega prvaka bo možno spremljati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1.

Za Crveno zvezdo je dvojni evroligaški teden tekem, ki so ga začeli z zmago nad Žalgirisom v domači Stark Areni. Semafor je po 40 minutah obračuna kazal 73:61 v korist Beograjčanov, zmago pa so si priigrali v drugem polčasu. Nikola Kalinić se je ustavil pri 15 točkah, Ognjen Dobrić pa pri 13 točkah. Vsestransko predstavo je z 11 točkami, sedmimi asistencam in šestimi skoki prikazal Nate Wolters. V petek beograjsko ekipo v Rusiji čaka še obračun s CSKA.

Tako Crvena zvezda, kot tudi Cedevita Olimpija, imata po treh odigranih tekmah v novi sezoni regionalnega tekmovanja na svojem računu dve zmagi in en poraz, obe ekipi pa sta klonili v tretjem kolu. Beograjčani so minulo nedeljo izgubili na gostovanju v Laktaših, kjer so se v ponovitvi polfinala tekmovanja iz prejšnje sezone pomerili z Igokeo. Slednja je odločno vstopila v obračun in se na koncu veselila zmage s 75:68. Nikola Kalinić je bil s 16 točkami najboljši strelec rdeče-belih. Najboljši strelec Zvezde v tekmovanju je Luka Mitrović s povprečjem 13,3 točke na tekmo.

Na začetku tedna, ki se počasi zaključuje, je Cedevita Olimpija v tretjem kolu tekmovanja na domačem stoženskem parketu gostila košarkarje FMP-ja. Zmaji so na parketu prevladovali večino srečanja, v drugem polčasu pa je sledilo nekaj temnih minut, ki so jih gostje izkoristili, izsilili podaljšek, po dodatnih petih minutah igre pa nato slavili zmago z 92:89. V zeleno-oranžnem dresu je bil s 25 točkami najboljši strelec Marcus Keene, Jaka Blažič pa se je ustavil pri 17 točkah.

V minuli tekmovalni sezoni sta se ekipi med seboj pomerili dvakrat, obakrat pa je zmago slavila Crvena zvezda. Prvič sta se moštvi srečali ‘šele’ 14. aprila, ko je bilo v Beogradu 82:81 za domačine po izredno zanimivi končnici obračuna. Ekipi sta se znova pomerili že štiri dni kasneje v Ljubljani, kjer je Zvezda slavila zmago z 89:72.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Čaka nas dvoboj s prvakom regionalne lige. Crvena zvezda je zagotovo favorit tega tekmovanja. Spremljamo evroligaške tekme Beograjčanov in vidimo, da igrajo izredno agresivno in fizično košarko. Vsi so večinoma enake višine, zato jih je izredno zahtevno braniti po globini. V tem času sicer ne zadevajo tako, kot so denimo v minuli sezoni, toda tekme še vedno zmagujejo. Mi se v Beograd odpravljamo z dejstvom, da bomo pred nedeljsko tekmo bolj sveži, kot košarkarji Zvezde, ki bodo v tem tednu odigrali dve tekmi v Evroligi. V tem trenutku Zvezda morda igra celo najboljšo obrambo v celotnem evropskem tekmovanju. Če bomo želeli doseči točke, bomo morali garati, igrati pametno in veliko podajati, da bi lahko prišli do odprte priložnosti za met na koš. Mi nismo v najboljšem položaju. Imamo svoje težave, a sta življenje in šport, moramo se prilagajati. Že drugi teden zapored nas pesti viroza znotraj ekipe, nekateri igralci imajo tudi manjše poškodbe. Toda vsi imajo svoje težave, zato ne smemo jokati. Z vsem, kar imamo na voljo, moramo delati in se pripravljati na naslednje preizkušnje, da bomo boljši.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Pred nami je zahtevno gostovanje v Beogradu. Crvena zvezda velja za favorita za osvojitev naslova prvaka Lige ABA. V zadnjem obdobju analiziramo igro Beograjčanov in vidi se, da gre za izredno kvalitetno ekipo. Predvsem prednjači njihova dobra igra v obrambi. V Evroligi so na treh tekmah, ki so jih do sedaj odigrali, vselej prejeli manj kot 70 točk. Pred beograjsko publiko nas čaka zelo težka tekma.«