18.01.2021

Novi zmagi za Simonovića, Bošnjaka in Gatarića

Minuli teden so se na parketu znova mudili igralci, ki se v tej sezoni kot posojeni košarkarji Cedevite Olimpije kalijo v drugih klubih. Cedevita Junior v Prvi hrvaški ligi še naprej ostaja neporažena. V 12. kolu so Zagrebčani gostovali pri Sesvetih in si z dobro igro v zadnji četrtini priigrali zmago s 97:86. Matej Bošnjak … Continued

Minuli teden so se na parketu znova mudili igralci, ki se v tej sezoni kot posojeni košarkarji Cedevite Olimpije kalijo v drugih klubih.

Cedevita Junior v Prvi hrvaški ligi še naprej ostaja neporažena. V 12. kolu so Zagrebčani gostovali pri Sesvetih in si z dobro igro v zadnji četrtini priigrali zmago s 97:86. Matej Bošnjak je v vsega 22 minutah igre v statistiko vpisal 18 točk ter sedem skokov, Aleksa Gatarić pa se v štirih minutah igre ni uspel vpisati med strelce, zbral pa je dva skoka in eno asistenco.

Minuli teden so se košarkarji Cedevite Junior z Zadrom udarili tudi v hrvaškem pokalnem tekmovanju in v zagrebškem Domu Cedevite po odličnem uvodu v tekmo, izgubili z 69:81. Cedevita Junior je tako tekmovanje sklenila v osmini finala.

Še naprej pa najbolj pozitivno presenečenje Lige ABA ostaja ekipa Mege Soccerbet, ki je v nedeljo v Zadru premagala domače moštvo z 90:83. Znova je blestel Marko Simonović, ki je 17 točkam dodal sedem skokov in dve blokadi.

LIGA ABA, 15. KOLO

Dvorana Krešimir Ćosić (Zadar, Hrvaška), nedelja, 17. januar:
ZADAR – MEGA SOCCERBET 83:90 (21:21, 19:20, 21:25, 22:24)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 31 minut, 17 točk (3/3 za dve, 3/6 za tri, 2/2 PM), 7 skokov, 2 blokadi, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 12. KOLO

ŠD Dubrava (Zagreb, Hrvaška), sobota, 16. januar:
SESVETE – CEDEVITA JUNIOR 86:97 (19:20, 26:24, 20:24, 21:29)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 22 minut, 18 točk (8/11 za dve, 0/1 za tri, 2/3 PM), 7 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 5 izgubljenih žog.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – 4 minute, 2 skoka, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.