31.01.2023

NLB napoved tekme: Za tretjo zmago v Evropskem pokalu doma z Umano Reyer

Cedevita Olimpija se bo v sredo ob 20.00 na obračunu 13. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa na domačem stoženskem parketu pomerila z beneško Umano Reyer. Vstopnice za ogled tekme so že v prodaji. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je nova zahtevna preizkušnja. Niz štirih zaporednih porazov v zadnjem obdobju bodo skušali izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca … Continued

Cedevita Olimpija se bo v sredo ob 20.00 na obračunu 13. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa na domačem stoženskem parketu pomerila z beneško Umano Reyer. Vstopnice za ogled tekme so že v prodaji.

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je nova zahtevna preizkušnja. Niz štirih zaporednih porazov v zadnjem obdobju bodo skušali izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca prekiniti na obračunu 13. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z beneško Umano Reyer, ki bo v Stožicah v sredo ob 20.00. Ljubljanski košarkarji so še naprej v boju za mesto v končnici Evropskega pokala, na zadnji domači tekmi pred tekmovalnim premorom pa potrebujejo zmago, s katero bi prekinili niz treh neuspehov v tekmovanju.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Šport TV 1, vstopnice za ogled tekme so na voljo na vstopnice.olimpija.com.

V Evropskem pokalu so beneški košarkarji po 12 odigranih srečanjih pri sedmih zmagah in petih porazih. Na treh tekmah v novem koledarskem letu 2023 je Umana Reyer premagala ratiopharm Ulm ter nazadnje U-BT Cluj, vmes pa so italijanski košarkarji doživeli poraz proti JL Bourgu (79:86). V 12. kolu je v Benetkah gostoval romunski Cluj, domačini pa slavili zmago z rezultatom 95:90. Derek Willis je v dresu Umane Reyer dosegel 19 točk, sledil je Mitchell Watt s 16 točkami, Marco Spissu pa je tekmo sklenil s 15 točkami. Minuli konec tedna je Umana Reyer v 17. kolu italijanskega državnega prvenstva izgubila na gostovanju pri Scafatiju (85:89). Pet košarkarjev ekipe iz Benetk je doseglo dvomestno število točk, največ, 18, jih je dal Watt.

“Pred nami je obračun z beneško Umano Reyer. Gre za odlično in zelo izkušeno ekipo, sestavljeno iz zelo dobrih domačih igralcev in izkušenih tujcev. Mi moramo odigrati bolje, kot na naši zadnji tekmi, pokazati moramo intenziteto in energijo. Predvsem se moramo vrniti na boljše tire in dobiti samozavest,” je pred dvobojem z Benečani v stoženski dvorani povedal glavni trener Cedevite Olimpije, Jurica Golemac. Ostrostrelec Marko Jeremić je dodal: “Pred nami je težka tekma proti zelo izkušenim tekmecem. Ne glede na to, da so naše možnosti za preboj v končnico Evropskega pokala majhne, je naša naloga, da se tekmecu zoperstavimo po naših najboljših močeh, da odigramo dobro tekmo in pokažemo, da zadnja tekma v regionalni ligi ni naš pravi obraz. Igrati moramo samozavestno in znova ujeti dober ritem v naši igri.”

Na prvem medsebojnem obračunu obeh ekip v Benetkah je semafor po 40 minutah dvoboja kazal 76:68 v korist domačinov. V zeleno-oranžni zasedbi je bil najboljši strelec Yogi Ferrell s 27 točkami, izjemno igro je prikazal tudi Alen Omić z 11 točkami in kar 21 skoki. Na drugi strani je Allerik Freeman dosegel 15 točk, Spissu jih je dosegel 12.

Vstopnice za ogled tekme so na voljo na www.vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.

Blagajna pred dvorano in vrata dvorane bosta odprti od 19.00 dalje.

Ljubljanski klub pripravlja obilico aktivnosti, namenjenih navijačem. Vnovič bo odprt NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano.

Vsem navijačem v izogib morebitni gneči priporočamo, da se v Stožice odpravijo z javnim prevozom, saj se lahko vsak, ki ima vstopnico, tri ure pred tekmo in tri ure po njenem zaključku brezplačno vozi z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa.