02.12.2022

NLB napoved tekme: V Zagrebu lovimo tretjo zaporedno regionalno zmago

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo v soboto ob 17.00 na dvoboju devetega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v zagrebškem Košarkarskem centru Dražena Petrovića pomerili s Cibono in skušali zabeležiti tretjo zaporedno zmago v tekmovanju. Po gostovanju v Litvi, ki žal ni prineslo prvo zmage v 7DAYS EuroCupu, se je ekipa Cedevite Olimpije v četrtek … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo v soboto ob 17.00 na dvoboju devetega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v zagrebškem Košarkarskem centru Dražena Petrovića pomerili s Cibono in skušali zabeležiti tretjo zaporedno zmago v tekmovanju.

Po gostovanju v Litvi, ki žal ni prineslo prvo zmage v 7DAYS EuroCupu, se je ekipa Cedevite Olimpije v četrtek odpravila na pot v Zagreb. V hrvaški prestolnici bodo izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca na obračunu devetega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA s Cibono lovili svojo tretjo zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju.

Košarkarji Cibone so v novo regionalno sezono vstopili s porazoma proti Partizanu in SC Derbyju, nato pa so v nizu premagali Mornar, Mego in Borac. V obračun s Cedevito Olimpijo Zagrebčani kljub temu vstopajo z nizom treh zaporednih porazov proti Splitu, Crveni zvezdi in Budućnosti, pred začetkom novega kroga tekmovanja pa so trenutno na desetem mestu na lestvici.

V zadnjem kolu so ‘Volkovi’ iz Zagreba gostovali v podgoriški Morači in proti domačinom izgubili z rezultatom 76:97. Še po prvi četrtini je Cibona v svojih rokah držala točko prednosti, na glavni odmor so Zagrebčani s seboj odnesli dve točki naskoka (50:48), nato pa so domači košarkarji v drugem polčasu zaigrali bolje in se na koncu veselili zanesljive zmage. Najboljši strelci v dresu Cibone so bili Krešimir Ljubičić (16), Borna Kapusta in Aleksandar Aranitović (oba po 12).

Precej bolje gre Zagrebčanom v hrvaškem državnem prvenstvu, kjer so trenutno z osmimi zmagami in enim porazom na vrhu lestvice poravnani z Zadrom. V devetem kolu tekmovanja je zagrebški kolektiv gostoval pri Boscu in ga premagal z rezultatom 99:88. Lovro Mazalin je dosegel 21 točk, Kapusta se je ustavil pri 19, Ivan Majcunić pa jih je v statistiko vpisal 14.

»Cibona igra zelo pametno ter hitro in moderno košarko. Vsak igralec natanko ve, kakšno nalogo ima, in kaj trener zahteva. V Zagrebu so gostovanja vedno težka. Moramo se dobro pripraviti na naše tekmece, v igri v obrambi odigrati vrhunsko, zapirati skok in skušati čim več teči, da pridemo do nove zmage,« je pred dvobojem v Zagrebu povedal strateg zeleno-oranžnih, Jurica Golemac.

»Pred nami je obračun s Cibono. Prvi dan priprav na tekmo v Zagrebu smo trening opravili v Domu košarke Cedevita. Celoten objekt je zelo zanimiv. Prvič sem ga obiskal, a pogoji za delo so odlični. V soboto v Zagrebu šteje samo zmaga. To moramo z našo igro tudi prikazati na igrišču,« je povedal Zoran Dragić, ki se je v sredo v Litvi vrnil na parket po poškodbi, ki jo je septembra staknil na EuroBasketu. »Lepo je biti nazaj na parketu po skoraj treh mesecih. Ni lepo biti poškodovan, ampak rehabilitacija je zdaj praktično za mano. Skoraj tri mesece žoge nisem držal žoge v svojih rokah, zato sem potreboval nekaj časa, da sem ujel ritem igre.«

Cedevita Olimpija je v sredo v šestem kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa gostovala v Litvi pri 7Bet-Lietkabelisu. Domačini so po prvem polčasu vodili s 60:44, v tretji četrtini so Zmaji zaostajali tudi z 20 točkami razlike (53:73), nato pa se z zadnjim jurišem v zaključku tekme povsem približali. Amar Alibegović je tako malo pred vstopom v zadnjo minuto tekme zaostanek znižal na 94:98, le malo kasneje je upanje na preobrat dodatno zbudil Yogi Ferrell s trojko za 97:100, a zmaga s 104:98 je na koncu ostala doma.

Alibegović je bil z 19 točkami najboljši strelec ljubljanske zasedbe, Ferrell in Karlo Matković sta jih dosegla po 17. Na parket se je po poškodbi vrnil Zoran Dragić, ki je v statistiko vpisal 11 točk, štiri asistence in dva skoka. Za Zmaje je bil to šesti zaporedni poraz v novi sezoni Evropskega pokala.

Veliko bolje gre četi Jurice Golemca v regionalni ligi, kjer imajo po sedmih odigranih tekmah na svojem računu pet zmag in dva poraza. Zadnjo zmago so ljubljanski košarkarji zabeležili minulo soboto v Hali Tivoli, kjer je gostoval Zadar. Od samega začetka srečanja so zeleno-oranžni prevladovali na parketu, semafor pa je po 40 minutah igre kazal 97:79 za slovenske prvake. Ferrell je dosegel 22 točk, Alibegović 14 in Matković 12.