Novica
14.05.2023

NLB napoved tekme: V Stožicah prva priložnost za preboj v polfinale državnega prvenstva

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v ponedeljek ob 18.00 v Stožicah na drugi tekmi četrtfinalnega niza Lige Nova KBM gostili Šentjur. Lovili bodo drugo zmago v končnici in s tem mesto v polfinalu državnega prvenstva. Vstop v stožensko dvorano bo brezplačen za vse navijače. Cedevita Olimpija si lahko v ponedeljek v stoženski dvorani že zagotovi mesto … Continued

Cedevita Olimpija si lahko v ponedeljek v stoženski dvorani že zagotovi mesto v polfinalu državnega prvenstva. Varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića bodo v največji slovenski športni dvorani ob 18.00 na drugi tekmi četrtfinala gostili Šentjur, ki so ga na prvem medsebojnem obračunu v Športni dvorani Hruševec v četrtek premagali z rezultatom 81:74. V obračun Zmaji vstopajo z odlično popotnico s sobotne tretje tekme četrtfinala AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Spomnimo, z zmago z rezultatom 97:79 so si zagotovili mesto v polfinalu tekmovanja.

Vstop na tekmo bo brezplačen za vse košarkarske navdušence, neposredni televizijski prenos tekme pa bo možno spremljati na Sportklub Slovenija.

Na prvem srečanju v Šentjurju so ljubljanski košarkarji dobro vstopili v tekmo, nato pa so na parketu pobudo prevzeli domačini. Slednji so še v tretji četrtini na krilih izvrstnega meta z razdalje vodili z desetimi točkami razlike, nato pa so Zmaji v zadnjem delu zaigrali bolje in tekmo obrnili v svojo korist. Za težko prigarano zmago je Alen Omić prispeval 14 točk in 13 skokov, Matic Rebec je ob 14 točkah podelil sedem asistenc, dvomestno število točk sta dosegla še Yogi Ferrell (12) in Zoran Dragić (10). Na strani Šentjurja je bil najboljši strelec Rok Nemanič, ki je dosegel 20 točk.

“Priložnost želim izkoristiti, da fantom še enkrat čestitam za uvrstitev v polfinale regionalne lige. Na ponedeljkovi tekmi moramo zaigrati osredotočeno in čvrsto v obrambi, hkrati pa napraviti vse, da pridemo do zmage. Vabim navijače, da se nam tudi tokrat pridružijo v Stožicah!” je pred ponedeljkovo tekmo povedal glavni trener Cedevite Olimpije, Miro Alilović.

Vrata v stožensko dvorano se bodo v ponedeljek odprla ob 17.00. V Zmajevem gnezdu še vedno poteka zbiralna akcija rabljenih oblačil, ki jih bo ljubljanski klub v okviru projekta Zmajev nasmeh namenil Rdečemu križu in Kraljem ulice.

LIGA NOVA KBM, ČETRTFINALE

TEKMA 2

Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 15. maj, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – ŠENTJUR (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija) [1:0]*

Že odigrano:

TEKMA 1

ŠD Hruševec (Šentjur, Slovenija), četrtek, 11. maj:
ŠENTJUR – CEDEVITA OLIMPIJA 74:81 (16:22, 27:15, 20:20, 11:24)
Cedevita Olimpija
: Ferrell 12, Murić 8, Gnjidić 4, Omić 14 (13 skokov), Dragić 10, Rebec 14 (7 podaj), Radović, Alibegović 7, Mulalić 6, Kosi, Matković 6, Vračko.

*Rezultat v zmagah. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v Šentjurju v petek, 19. maja, ob 18.00.