10.03.2023

NLB napoved tekme: V nedeljo v Zadru za mesto v končnici

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo ob 17.30 na obračunu 21. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA gostovali pri Zadru in skušali v regionalni ligi zabeležiti tretjo zaporedno zmago ter si zagotoviti mesto v končnici tekmovanja. Redni del sezone AdmiralBet Lige ABA se počasi zaključuje, ekipe pa se še vedno borijo za mesta, ki vodijo … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo ob 17.30 na obračunu 21. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA gostovali pri Zadru in skušali v regionalni ligi zabeležiti tretjo zaporedno zmago ter si zagotoviti mesto v končnici tekmovanja.

Redni del sezone AdmiralBet Lige ABA se počasi zaključuje, ekipe pa se še vedno borijo za mesta, ki vodijo v končnico. Cedevita Olimpija bo svoj boj nadaljevala v nedeljo ob 17.30, ko bodo izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca na dvoboju 21. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA gostovali pri Zadru. Spremljali bomo obračun ekip, ki pred začetkom kola zasedata četrto in šesto mesto na lestvici tekmovanja.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Arena Sport Slovenija 1.

Po tem, ko je Cedevita Olimpija v sredo na dvoboju 15. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa doživela poraz proti 7Bet-Lietkabelisu (87:94), je pred Zmaji nova preizkušnja. S sredinim porazom so Ljubljančani ostali brez teoretičnih možnosti za preboj v končnico Evropskega tekmovanja, boj za mesto med najboljšimi osmimi ekipami regionalne lige pa bodo nadaljevali v Zadru. V primeru zmage bi si Ljubljančani že zagotovili mesto v končnici. V kolikor pa bi ljubljanski klub v nedeljo v Zadru doživel poraz, morata v 21. kolu izgubiti tudi Split in Cibona.

Ekipa iz Dalmacije v sezoni 2022/23 igra zelo dobro. Regionalni prvaki iz leta 2003 v hrvaškem državnem prvenstvu z izkupičkom 18 zmag in štirih porazov zasedajo prvo mesto, prvi del tekmovanja pa so v četrtek zaključili z visoko zmago nad Šibenko (82:62). V regionalni ligi so na 20 tekmah zmagali devetkrat. V zadnjem obdobju so se sicer znašli v primežu nekoliko slabših rezultatov, saj so na zadnjih petih tekmah v regionalni ligi zmagali le enkrat.

Zadnje tri poraze so Zadarčani doživeli proti Splitu, Crveni zvezdi Meridianbet in nazadnje proti Budućnosti VOLI v Podgorici. V Morači so imeli košarkarji iz Dalmacije po prvi četrtini deset točk naskoka, v drugi četrtini tudi že 14, ob koncu prvega polčasa in v tretji četrtini pa so se domačini vrnili v igro. Še tri minute pred koncem srečanja je Budućnost vodila zgolj za točko, nato pa v zaključku tekme odigrala zbrano in zabeležila zmago z rezultatom 76:68. Pri Zadru je bil najboljši strelec Luka Božić, ki je obračun sklenil s 25 točkami, šestimi asistencami in petimi skoki.

Tudi sicer je Božić v tej sezoni najbolj učinkovit košarkar celotne AdmiralBet Lige ABA. Na parketu v povprečju preživi 37,6 minute in v povprečju dosega 22,8 točke, 9,6 skokov in 6,1 asistenco na srečanje. Navkljub izvrstnim predstavam Božića, pa so slednjega košarkarji Cedevite Olimpije dobro ustavili na prvem medsebojnem obračunu v sezoni v Tivoliju. Dosegel je namreč ‘zgolj’ 10 točk, ljubljanski kolektiv pa je slavil zmago z rezultatom 97:79. Najboljši strelec Zmajev na dvoboju v tivolski dvorani je bil Yogi Ferrell z 22 točkami, temu pa je dodal še pet skokov in pet asistenc.

“V Zadru je vedno težko igrati. Zadar v tej sezoni igra odlično košarko, zelo pametno, disciplinirano in intenzivno. Naši tekmeci igrajo hitro košarko z veliko podajami. Luka Božić, Dario Drežnjak, Karlo Žganec, Marko Ramljak, vsi so igralci, ki so izkušeni, dobro se poznajo tudi z glavnim trenerjem, ki dela odlično. Nasproti nam bo stala ekipa, ki je premagala Crveno zvezdo in bila do zadnje minute v igri za zmago v Podgorici pri Budućnosti. Zagotovo nas čaka težka tekma. Mi moramo dati vse od sebe, da nadaljujemo z dobrimi igrami v regionalni ligi. Vsakič, ko gostujemo, moramo igrati bolje, predvsem v igri v obrambi,” je pred dvobojem v Dvorani Krešimirja Ćosića povedal glavni trener Cedevite Olimpije, Jurica Golemac.

Tudi Marko Jeremić, ki je na prvem medsebojnem obračunu med obema ekipama dosegel 11 točk, je izpostavil pomembnost igre v obrambi: “Pred nami je tekma, ki zagotovo ne bo lahka. Zadar je zelo neugodna ekipa, ki je v tej sezoni že dokazala, da na domačem igrišču igra odlično. Naši tekmeci imajo kvalitetne posameznike, ki držijo ekipo skupaj. Ustaviti moramo njihove protinapade ter njihov napadalni skok. Do zmage lahko pridemo, če bomo pravi in čvrsti v igri v obrambi.”