31.05.2023

NLB napoved tekme: V Domžalah v četrtek začenjamo finalni niz državnega prvenstva

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek ob 20.00 v Športni dvorani Domžale na prvi tekmi finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns lovili svojo prvo zmago. Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Sportklub Slovenija. Malo več kot 48 ur po zmagi nad Partizanom Mozzart Bet na drugi tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA, … Continued

Malo več kot 48 ur po zmagi nad Partizanom Mozzart Bet na drugi tekmi polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA, bodo košarkarji Cedevite Olimpije znova stopili na parket, tokrat domžalskega, na prvi tekmi finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns. Obračun v Športni dvorani Domžale se bo začel ob 20.00. Druga tekma serije, ki se igra na dve dobljeni tekmi, bo v soboto ob 20.00 v Stožicah, tretja pa prihodnji četrtek ob 20.30 v Domžalah. Termina morebitnih četrte in pete tekme trenutno še nista določena.

Neposredni televizijski prenos prve tekme finalnega niza bo možno spremljati na Sportklubu Slovenija.

Ljubljanski kolektiv bo v velikem finalu državnega prvenstva nastopal tretjo sezono zapored, skupno pa so bo to za Zmaje že 28 v finalnem boju za državno lovoriko. Cedevita Olimpija bo skušala v svojo vitrino pospraviti 20. naslov slovenskega državnega prvaka, ki bi bil hkrati tretji zaporedni.

Od leta 1991 je ljubljanski kolektiv v prvih 23 letih samostojne Slovenije kar dvaindvajsetkrat zaigral v finalu, od sezone 2014/15 pa bo nastop v finalu sezone 2022/23 peti za Ljubljančane. Sezona 2019/20 se je predčasno zaključila zaradi pandemije koronavirusa, v sezoni 2020/21 so Zmaji po hitrem postopku ugnali Krko, v sezoni 2021/22 pa Helios Suns.

V končnici državnega prvenstva so Zmaji neporaženi zadnjih 18 tekem. V končnici 2020/21 so na poti do naslova državnega prvaka ugnali Hopse, Helios in Krko, v končnici 2021/22 pa Krko, Rogaško in Helios. V četrtfinalu sezone 2022/23 je Cedevita Olimpija po dveh tekmah izločila Šentjur, v polfinalu pa z dvema zmagama še Šenčur.

Helios Suns so v tej sezoni igrali odlično. Redni del sezone Lige ABA 2 so zaključili na prvem mestu, nato pa na finalni tekmi zaključnega turnirja v Domžalah tesno izgubili proti novomeški Krki. V dodatnih kvalifikacijah za preboj v Ligo ABA so se Domžalčani pomerili z Borcem, ki jih je premagal šele po treh tekmah. V rednem delu Lige Nova KBM je Helios zabeležil 22 zmag in pet porazov, na lestvici pa zaostal le za Krko, ki je imela enako število zmag in porazov. Do finala so se domžalski košarkarji prebili neporaženi, v četrtfinalu so izločili Rogaško, v polfinalu pa Krko.

Cedevita Olimpija in Helios Suns sta se v tej sezoni med seboj že pomerila v finalu Pokala Spar in na tekmi slovenskega Superpokala. V Mariboru so Zmaji v februarju slavili zmago z rezultatom 81:70, v Škofji Loki pa je bilo v septembru 112:85 za Ljubljančane.

“Finalne serije niso lahke. Helios Suns so v tej sezoni dokazali, da gre za odlično sestavljeno ekipo, ki je zelo dobro vodena s klopi. O tem govorijo tudi njihovi rezultati v slovenskem državnem prvenstvu in Ligi ABA 2. S kančkom sreče bi bila lahko njihova sezona idealna. Vsi pri Cedeviti Olimpiji se zavedamo, da smo favoriti, s to vlogo pa pride tudi odgovornost. Zavedamo se tudi, da dvoboji v preteklosti niso bili lahki. Morali bomo biti osredotočeni, pripravljeni, ter igrati pametno in z energijo,” je na sredinem druženju s predstavniki medijev povedal strateg Zmajev, Miro Alilović.

“Za nami je dolga sezona z veliko tekmami, a zaključek sezone je tisti, ki šteje, zato se ne bomo pritoževali. Zavedamo se, kaj nas čaka v finalu. Helios Suns so zelo dobra ekipa, zagotovo tudi dobro pripravljena z motiviranimi igralci, saj so imeli v tem obdobju veliko časa. V tej sezoni je Helios igral zelo lepo košarko, tudi na finalu Pokala Spar smo imeli kar nekaj težav z našimi tekmeci. Vemo, da bomo morali dati vse od sebe, in igrati enako motivirani, kot na torkovi tekmi s Partizanom. Če ne bomo na tej ravni, bomo imeli resne težave. Pričakujemo težke dvoboje, a hkrati vemo, da moramo napraviti vse, da naslov državnega prvaka ostane v Ljubljani, kamor tudi spada,” je pred začetkom finalnega niza povedal kapetan Ljubljančanov, Edo Murić.

Sobotna druga tekma finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns bo imela poseben nostalgičen pridih, saj bo Društvo športnih novinarjev Slovenije v Hram slovenskih športnih junakov častno sprejelo kar tri generacije igralcev ljubljanskega kluba. Vstop na sobotno tekmo, ki se bo začela ob 20.00, bo brezplačen za vse obiskovalce!

KK Cedevita Olimpija ob tej priložnosti pripravlja tudi posebno razstavo športne opreme in pokalov iz obdobij, ko so bili člani vseh treh generacij strah in trepet košarkarskih parketov širom Evrope. Vsak obiskovalec bo lahko razstavo našel v neposredni bližini uradne klubske trgovine v zelenem predelu dvorane.

Vstop na tekmo bo brezplačen za vse športne in košarkarske navdušence, ki si bodo želeli ogledati boj Cedevite Olimpije in Helios Suns na drugi tekmi finalnega niza, obenem pa počastiti tri generacije igralcev ljubljanskega kluba, ki so bili del največjih uspehov v zgodovini kluba.

LIGA NOVA KBM, FINALE

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 1. junij, ob 20.00:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Sportklub Slovenija)

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 3. junij, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija)

TEKMA 3

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 8. junij, ob 20.30:

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna četrta tekma pa bo v Ljubljani, morebitna peta tekma pa bo v Domžalah.