13.04.2024

NLB napoved tekme: Pred Zmaji začetek četrtfinalnega niza z Mego

Za košarkarje članske zasedbe Cedevite Olimpije se v ponedeljek v Beogradu začenja končnica AdmiralBet Lige ABA. V prvem krogu končnice se bodo ljubljanski Zmaji v četrtfinalnem nizu na dve dobljeni tekmi pomerili z Mego MIS. Prva tekma bo v ponedeljek ob 20.00 v beograjski Hali sportova Ranka Žeravica. Pred košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije je … Continued

Pred košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije je odločilno obdobje v regionalni ligi. Ljubljanski Zmaji bodo s končnico začeli v ponedeljek ob 20.00, ko bo v beograjski Hali sportova Ranko Žeravica na sporedu prva tekma četrtfinalnega niza z Mego MIS. V prvem krogu končnice varovanci glavnega trenerja Zorana Martića ne bodo imeli prednosti domačega igrišča, nasproti pa jim bo stala mladi in nadarjena ekipa iz Beograda, ki je redni del tekmovanja zaključila na četrtem mestu z izkupičkom 16 zmag in 10 porazov. Enak izkupiček je sicer imela tudi Cedevita Olimpija, a je prednost na lestvici zaradi boljšega izkupička na medsebojnih tekmah pripadla beograjskemu kolektivu.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1 in Kanalu A.

Vsi navijači pa si že danes lahko zagotovite vstopnice za ogled druge tekme četrtfinalnega niza, ki so na voljo na vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.
Vstop bo brezplačen za vse otroke do 15. leta. Prednost pri izbiri sedeža imajo imetniki oz. kupci sezonskih oz. posamičnih vstopnic.

IZJAVI PRED TEKMO:

“Mega zagotovo ni presenečenje sezone, saj zadnjih deset oziroma 15 let ves čas igra na približno enak način. Naši tekmeci imajo mlado in ambiciozno ekipo, ki igra najhitrejšo košarko v ligi. V tej sezoni je s takšnim načinom igre marsikomu že zagrenila kakšno tekmo, med drugim tudi nam. Brez dvoma je hitra igra njihovo najmočnejše orožje. Njihova zunanja linija je visoka, to višino znajo izkoriščati tudi z igro pod košem in skokom v napadu. Zagotovo bodo prav to naši glavni izzivi na teh tekmah četrtfinala,” je pred začetkom končnice AdmiralBet Lige ABA povedal glavni trener Cedevite Olimpije, Zoran Martić.

“Čakajo nas težke preizkušnje proti ekipi, ki je v zelo dobri formi, saj zadnja dva meseca praktično ni izgubila. Glavna nevarnost igre Mege so protinapadi. Gre za mlado ekipo, ki z energijo nadomesti kakšne pomanjkljivosti. Poudarek pri pripravi na serijo bo na njihovi tranziciji in agresivni igri na obeh straneh igrišča, tudi pri skoku v napadu, ki nam težave dela že celotno sezono. Z našo igro moramo izenačiti energijo in jih na ta način prisiliti, da delajo napake. Ne smejo biti sproščeni, saj dobro in veliko tečejo, predvsem v protinapad. Od prve do zadnje minute moramo igrati agresivno in jasno pokazati, da ne bo enako, kot decembra lani. Vemo, kaj prinaša prva tekma. S pravo mentaliteto moramo iti v Beograd po brejk,” je pred potjo v srbsko prestolnico povedal kapetan članske ekipe Jaka Blažič. Slednji je bil v petek izbran tudi v drugo peterko regionalnega tekmovanja.

ADMIRALBET LIGA ABA, ČETRTFINALE

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), ponedeljek, 15. april, ob 20.00:
MEGA MIS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na TV Arena Sport Slovenija 1 in Kanal A)

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 21. april, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – MEGA MIS (nakup vstopnic)

TEKMA 3*

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), sobota, 27. april:
MEGA MIS – CEDEVITA OLIMPIJA

*Morebitna tretja tekma. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi.

NAPOVED TEKME:

Cedevita Olimpija in Mega MIS se bosta v ponedeljek prvič v zgodovini med seboj pomerili v končnici regionalne lige. V rednem delu sezone sta se ekipi med seboj srečali desetkrat, osem zmag pa je pripadlo ljubljanski zasedbi. V aktualni sezoni 2023/24 sta si moštvi na dveh tekmah razdelili izkupiček zmage in poraza, ekipi pa sta se pomerili tudi na Superpokalu Lige ABA v Podgorici.

Kljub vsemu je potrebno izpostaviti dejstvo, da Mega v obračun z ljubljansko zasedbo vstopa z nizom sedmih zaporednih zmag v regionalni ligi, v svojih vrstah pa ima tudi člana druge peterke tekmovanja, Uroša Plavišića. V seriji sedmih zmag je blestel Nikola Đurišić, v sezoni 2022/23 izbran tudi za najboljšega mladega igralca v ligi, njegovo povprečje v tem obdobju sedmih tekem pa presega 20 točk na tekmo. Po odhodu Nikole Topića k Crveni zvezdi, je prej omenjeni Plavišić, 217 centimetrov visoki center, najbolj učinkovit igralec Mege v sezoni, s povprečjem 15,8 točke in 7,8 skokov na obračun.

Po tekmovalnem premoru, ki so ga prinesle reprezentančne aktivnosti, se je Cedevita Olimpija pomerila s Partizanom, Budućnostjo, Zadrom, Mornarjem, Krko in Cibono. Zmaji so premagali ekipi iz Zagreba in Bara, vse preostale tekme so žal izgubili, to pa jih je na koncu stalo tudi boljše uvrstitve na lestvici tekmovanja. Jaka Blažič je s povprečjem 14,5 točke, 5,1 skoke in 3,2 asistenci najbolj učinkovit igralec ljubljanske zasedbe v tej regionalni sezoni. Na zadnjih treh tekmah se je v odlični formi predstavil Alen Omić, ki v tem obdobju dosega 16 točk in 13,7 skokov na tekmo. Po odhodu Karla Matkovića v Združene države Amerike je svojo igro dvignil tudi Aleksander Šaškov, ki po tekmovalnem premoru v povprečju dosega 11,3 točke in 7,0 skokov na tekmo.

Na prvem medsebojnem obračunu v rednem delu sezone so Zmaji tekmo v Stožicah začeli odlično in imeli po 20 minutah igre tudi 20 točk prednosti. Tekmeci iz Beograda so po glavnem odmoru zaigrali bolje, se v zaključku srečanja povsem približali Zeleno-oranžnim, dvoboj pa je odločil Justin Cobbs, ki je Zmajem z metom za dve točki zagotovil neulovljivo prednost. Cobbs je dosegel 19 točk, Jaka Blažič in Karlo Matković oba po 14, DJ Stewart in Sean Armand pa oba po 10. Pri Megi je Nikola Topić blestel s 25 točkami, Stefan Miljenović jih je dal 18, Nikola Đurišić pa 13.

Na drugem dvoboju rednega dela sezone v Beogradu, je bil za Zmaje po dobrem in energičnem uvodu v tekmo usoden slabši drugi polčas, v katerem so svojim tekmecem dovolili, da dosežejo 59 točk, Mega pa je to izkoristila, domačini so se razigrali in Cedeviti Olimpiji niso več pustili, da se vrne v igro za zmago. Cobbs je 22 točkam dodal devet asistenc, Blažič je ob 18 točkah zbral pet skokov, Matković je v statistko vknjižil 15 točk in osem skokov, DJ Stewart 11 točk, Gregor Glas pa 10.

Moštvi sta se med seboj srečali tudi 19. septembra na Superpokalu Lige ABA v podgoriški Morači, kjer je semafor kazal 88:75 v korist Mege. Ljubljančani so v srečanje vstopili zadržano, beograjski kolektiv pa si je hitro priigral dvomestno prednost. Kljub temu, da je Cedevita Olimpija v nadaljevanju zaigrala bolje, pa se je Mega nato znova oddaljila in zabeležila zmago. Blažič je takrat dosegel 19 točk, zbral pa je tudi 11 skokov. Gregor Glas se je ustavil pri 17 točkah. Na drugi strani je pet košarkarjev Mege doseglo dvomestno število točk, največ, 21, jih je dal Topić.