Novica
26.05.2023

NLB napoved tekme: Polfinale regionalne lige v nedeljo začenjamo v Beogradu

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je začetek polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet. Prvo tekmo serije bodo ljubljanski in beograjski košarkarji odigrali v nedeljo ob 19.30 v Štark Areni. Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo ob 19.30 v beograjski Štark Areni začeli z nastopi v polfinalnem nizu končnice AdmiralBet Lige ABA s Partizanom … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je začetek polfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet. Prvo tekmo serije bodo ljubljanski in beograjski košarkarji odigrali v nedeljo ob 19.30 v Štark Areni.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo ob 19.30 v beograjski Štark Areni začeli z nastopi v polfinalnem nizu končnice AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet. V seriji, ki se igra na dve dobljeni tekmi, bodo imeli prednost domačega igrišča beograjski košarkarji, ki so redni del sezone sklenili na prvem mestu lestvice s 24 zmagami in dvema porazoma. Druga tekma polfinalnega niza bo v torek ob 18.00 v Stožicah, morebitna tretja tekma pa v torek, 6. junija, ponovno v Beogradu.

Vstopnice za ogled druge tekme v Stožicah so še vedno v prodaji. Zagotovite si jih lahko na vstopnice.olimpija.com. Zaradi velikega zanimanja priporočamo, da si jih vsi košarkarski navdušenci zagotovite čim prej.

Neposredni televizijski prenos prve tekme bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1.

Še drugo sezono zapored bodo Zmaji nastopili v polfinalu regionalne lige. Mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja so si varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića zagotovili po tem, ko so v četrtfinalu po treh tekmah odpravili beograjski FMP Soccerbet. Minulo nedeljo so si košarkarji Cedevite Olimpije še tretjo sezono zapored zagotovili tudi mesto v finalu državnega prvenstva, kjer se bodo za državno lovoriko pomerili z domžalskimi Helios Suns.

Tekmeci Zmajev v polfinalu regionalne lige so si mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja zagotovili po tem, ko so v četrtfinalu po treh tekmah izločili podgoriški SC Derby. Partizan je v tej sezoni nastopal tudi v končnici elitni Evrolige, v četrtfinalu pa je beograjskemu kolektivu, ki ga s klopi vodi sloviti Željko Obradović nasproti stal španski Real Madrid. Po dveh zmagah v Madridu na uvodu v serijo, je sledil preobrat Madridčanov, ki so najprej dobili dve tekmi v Beogradu, nato pa na odločilni peti tekmi na domačem parketu uprizorili preobrat, nadoknadili 18 točk zaostanka, in se prebili na finalni turnir, kjer so kasneje tudi postali evroligaški prvaki.

V vrstah Partizana lahko najdemo igralce, ki so si v sezoni 2022/23 prislužili številne individualne nagrade v obeh mednarodnih tekmovanjih. Dante Exum, Mathias Lessort in Kevin Punter so bili tako izbrani v idealno peterko rednega dela AdmiralBet Lige ABA, Lessort in Punter pa sta bila obenem tudi del prve oziroma druge peterke Evrolige.

V svojih vrstah pa ima Cedevita Olimpija najbolj učinkovitega igralca končnice AdmiralBet Lige ABA. Yogi Ferrell namreč v povprečju dosega valorizacijski indeks 25,7, kar ga uvršča na sam vrh lestvice košarkarjev, ki jih lahko spremljamo v izločilnih bojih. Na četrtem mestu lestvice lahko najdemo Alena Omića z valorizacijskim indeksom 17,7, takoj za njim pa je Karlo Matković, ki v povprečju dosega valorizacijski indeks 17,3.

“Polfinale je tu. Vsi nestrpno pričakujemo začetek. Trenirali smo dobro. Tekmec je Partizan Mozzart Bet, ki je atraktivno moštvo, kar potrjujejo že njihovi dosedanji rezultati iz te sezone. Bili so šesti po rednem delu Evrolige in četrtfinalisti Evrolige, prvi po rednem delu AdmiralBet Lige ABA. Če bi bili v popolni zasedbi, bi lahko govorili o do sedaj popolni sezoni zanje. V medsebojnih dvobojih z njimi v rednem delu regionalnega tekmovanja smo imeli izkupiček 1:1, a to zdaj ni več pomembno. Končnica je drugačen tip tekmovanja. Odločali bodo obramba, skok ter dnevna forma,” je pred prvo preizkušnjo serije povedal strateg Zmajev, Miro Alilović, in dodal: “Izkušnje so seveda na njihovi strani, mi pa moramo na drugačen način nadoknaditi svoje slabosti. Če v obrambi ne bomo odigrali vrhunsko in če ne bomo imeli skoka pod nadzorom, bomo brez možnosti za zmago in tega se zavedamo. Temu smo na treningih namenili največ poudarka. Pričakujem polno dvorano v Beogradu in si želim, da bi bilo tako tudi na drugi tekmi v Stožicah. Vsak športnik si želi nastopati pred polno dvorano in v vrhunskem ambientu, kot ga pričakujemo tako v Beogradu kot v Ljubljani.”

“Zadovoljni smo, da smo prišli tja, kamor spadamo in kamor se uvrščamo že vrsto let. Nasproti nam bo stalo moštvo Partizana Mozzart Bet, ki je v tej sezoni AdmiralBet Lige ABA pokazalo največ izmed vseh. Čaka nas najtežji možen nasprotnik v tej ligi. Pripravljamo se enako, kot na vsako drugo tekmo, s ciljem, da na koncu odidemo s parketa kot zmagovalci. Zavedamo se, da nas čaka težak polfinalni niz. Nimamo česa izgubiti in naredili bomo vse, da presenetimo nasprotnika,” je dejal kapetan članskega moštva Cedevite Olimpije, Edo Murić.

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 1

Štark Arena (Beograd, Srbija), nedelja, 28. maj, ob 19.30:
PARTIZAN MOZZART BET – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Arena Sport Slovenija 1)

TEKMA 2

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 30. maj, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN MOZZART BET (nakup vstopnic; TV prenos na Arena Sport Slovenija 1)

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma serije bo v torek, 6. junija, ob 20.00, v Beogradu.