Ljubljanska Hala Tivoli bo v petek, 6., in v soboto, 7. septembra, v okviru Ljubljanskega festivala športa gostila košarkarski spektakel. Na tivolskem parketu bomo na močnem mednarodnem košarkarskem turnirju imeli priložnost spremljati Cedevito Olimpijo, Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball.

V okviru Ljubljanskega festivala športa, ki bo 5., 6. in 7. septembra potekal v Ljubljani, se bo v petek, 6., in v soboto, 7. septembra, v ljubljanski Hali Tivoli odvil pravi košarkarski spektakel. Na močnem mednarodnem turnirju bodo namreč nastopili aktualni prvak Evrolige, Panathinaikos, prvak Evrolige iz sezone 2021/22, Anadolu Efes, dvakratni udeleženec četrtfinala najmočnejšega košarkarskega tekmovanja v Evropi, Bayern Basketball, ter aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki, košarkarji Cedevite Olimpije.

NAKUP VSTOPNIC

Turnir, ki bo prijateljske narave, saj bodo vse štiri ekipe v fazi priprav na prihajajočo tekmovalno sezono 2024/25, bodo popestrile številne aktivnosti v bližini Hale Tivoli, ki se bodo odvijale pred, med in po zaključku tekme. Tudi Ljubljanski festival športa, ki se je prvič odvil leta 2023, bo popestren s številnimi delavnicami in aktivnostmi vseh klubov, ki delujejo v Mestni občini Ljubljana. Vse informacije o Ljubljanskem festivalu športa lahko najdete na novi spletni strani, ki je na voljo na spodnji povezavi.

LJUBLJANSKI FESTIVAL ŠPORTA

Turnir v Hramu slovenske košarke bo potekal v petek, 6., in v soboto, 7. septembra. V petek bosta na sporedu obe polfinalni tekmi, v soboto pa bosta potekali še tekma za tretje mesto in finalna tekma. V prvem polfinalu, ki bo v petek, ob 18.00, se bosta udarila Cedevita Olimpija in aktualni prvak Evrolige, Panathinaikos, v drugem, ki bo ob 20.30, pa Anadolu Efes in Bayern Basketball. V soboto, 7. septembra, bosta na sporedu še obe tekmi za končno razvrstitev, prva se bo začela ob 16.00, druga pa ob 18.30.

Informacija za obiskovalce: Parkirišče Tivoli II bo v času turnirja v celoti zaprto zaradi aktivnosti na Ljubljanskem festivalu športa in zato parkiranje ne bo možno. V petek in soboto bo parkirišče Tivoli I odprto do zapolnitve mest.

V skladu z našim trajnostnim projektom Zelena peterka zato vse navijače spodbujamo, da se v Tivoli odpravijo peš, z avtobusom Ljubljanskega potniškega prometa, lastnim kolesom, Nomago Bikes, BicikeLj ali skirojem. Vsi, ki se boste Ljubljanskega festivala športa udeležili, se boste lahko z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa ob predložitvi akreditacije, ki jo lahko najdete na TEJ POVEZAVI, vozili brezplačno.

POVZETEK PRVEGA DNE TURNIRJA

V kultni Hali Tivoli se je v petek začel košarkarski spektakel, turnir, na katerem Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala športa gosti evroligaške ekipe Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Prvi polfinalni obračun med Cedevito Olimpijo in aktualnimi prvaki Evrolige je pripadel Panathinaikosu Aktor s končnim rezultatom 81:76, na drugem dvoboju med Anadolu Efesom in Bayernom pa je z 82:77 zmago slavila turška ekipa.

Cedevita Olimpija je, potem ko je slavila zmago na preteklih petih tekmah, utrpela prvi poraz v pripravljalnem obdobju. V Hali Tivoli, kjer se je zbralo malo več kot tisoč obiskovalcev, je semafor na koncu kazal rezultat 81:76 v prid gostom iz Aten.

Cedevita Olimpija je bolje začela obračun in po prvi četrtini vodila s 23:17, a so gostje iz Aten do polčasa ujeli priključek in na glavni odmor odnesli točko prednosti (43:44). V nadaljevanju obračuna nismo videli preobrata in aktualni prvaki elitne Evrolige so po 40 minutah igre slavili zmago z rezultatom 81:76.

Najbolj učinkovit v zasedbi Cedevite Olimpije je bil DJ Stewart s 14 doseženimi točkami. Aleksej Nikolić, Brynton Lemar in DeVante’ Jones so prispevali vsak po 11 točk. Za Panathinaikos je Ntinos Mitoglou dosegel 19 točk in zbral devet skokov, Lorenzo Brown se je ustavil pri 18 točkah in petih asistencah.

Obračun med Anadolu Efesom in Bayernom Basketball se je odločal v zadnjih minutah, navkljub dejstvu, da so imeli Turki še v zadnji četrtini dvomestno prednost. Po tem, ko je bil rezultat poravnan na 77:77, se je Anadolu Efes po hitrem postopku oddaljil na 82:77, dvoboj pa nato v zadnjih sekundah le še mirno pripeljal do konca.

V soboto ob 16.00 bo tako v Hramu slovenske košarke na sporedu finalni obračun med zadnjima dvema prvakoma Evrolige, Panathinaikosom in Anadolu Efesom. Cedevita Olimpija se bo ob 18.30 na tekmi za tretje mesto pomerila z Bayernom Basketball. Vstopnice za ogled obeh tekem so na voljo na vstopnice.olimpija.com, neposredni televizijski prenos tekem pa bo možno spremljati na Kanalu A in VOYO.

POVZETEK DRUGEGA DNE TURNIRJA

V Hramu slovenske košarke, kultni Hali Tivoli se je odvil zadnji dan izredno močnega in atraktivnega turnirja, na katerem je Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala Športa gostila Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Na finalni tekmi je grški Panathinaikos z rezultatom 83:72 premagal turški Anadolu Efes, Zmaji pa so po porazu proti Bayernu zasedli končno četrto mesto.

Ljubljanski Zmaji so turnir v Hali Tivoli, v kateri so se poleg Zmajev predstavili še košarkarji Panathinaikosa, Anadolu Efesa in Bayerna Basketballa, zaključili na četrtem mestu. Rezultat sicer ni bil v ospredju, saj je bil turnir prijateljske narave, kljub temu pa ne gre zanemariti dejstva, da so se v slovenski prestolnici v petek in soboto zbrali evropski klubski prvak, prvak Evrolige iz sezon 2020/21 in 2021/22 ter ena izmed ekip, ki se bo v prihodnji sezoni zagotovo borila za mesta v končnici. Naslov zmagovalca turnirja je pripadel Panathinaikosu, drugi je bil Efes, tretji Bayern, četrta pa Cedevita Olimpija.

Na tekmi za tretje mesto je Bayern silovito udaril, hitro pobegnil, a so se Zmaji uspeli vrniti v igro že v prvem polčasu. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 61:53 v korist Nemcev, ki so se v zadnji četrtini še bolj oddaljili, na koncu pa slavili zmago z rezultatom 82:66.

Za Zeleno-oranžne je Aleksej Nikolić dosegel 10 točk, sledila sta DJ Stewart in Devin Robinson z devetimi. Pri Bayernu sta po 13 točk dosegla Oscar Da Silva in Carsen Edwards, 11 jih je dal Devin Booker.

Na finalni tekmi v tivolski dvorani je bil aktualni prvak Evrolige vseskozi v prednosti. Ekipi sta se le enkrat izmenjali v vodstvu, Panathinaikos pa si je že ob koncu druge četrtine priigral dvomestno prednost (26:14). V drugem delu igre je Anadolu Efes zaostanek nekoliko zmanjšal, v tretji četrtini so se Grki znova oddaljili in se na koncu veselili zmage z rezultatom 83:72.

Za Panathinaikos je Jerian Grant dosegel 14 točk, Ioannis Papapetrou, Marius Grigonis in Ntinos Mitoglou so jih dali po 13. Pri Efesu sta bila dvomestna Daniel Oturu (18) in Jordan Nwora (13).

ZVEZDE EVROLIGE NA TIVOLSKEM PARKETU (Hala Tivoli; 6. in 7. september 2024)