21.09.2020

Naporen konec tedna za mlade Zmaje

Preteklo soboto in nedeljo sta bili na košarkarskih igriščih aktivni dve selekciji mladih Zmajev. V kvalifikacijah za 1. SKL je moštvo Cedevite Olimpije U19B utrpelo poraza proti Slovanu in Celju. V kategoriji U13 so Zmajčki iz B zasedbe za las izgubili proti Šentvidu – Ljubljani Zelenim. FANTJE U19B Moštvo Cedevite Olimpije B v starostni kategoriji … Continued

FANTJE U19B

Moštvo Cedevite Olimpije B v starostni kategoriji do 19 let je pretekli konec tedna, 19. In 20. septembra, v kvalifikacijah za 1. SKL odigralo dve srečanji. Mestni obračun z zasedbo Slovana B so gostje iz Kodeljevega odprli z razpoloženo igro v napadu in že v prvi četrtini dosegli 32 točk. Mladi Zmaji so se zbudili nekoliko prepozno. Zadnjo četrtino so dobili z rezultatom 13:4, vendar zaostanka za Slovanovci niso uspeli povsem izničiti. Na koncu so morali Zmajčki gostom čestitati za zmago z rezultatom 76:47.

Gimnazija Bežigrad (Ljubljana), sobota, 19. september:
CEDEVITA OLIMPIJA B – SLOVAN B 47:76 (15:32, 8:19, 11:21, 13:4)

Dan po obračunu v dvorani Gimnazije Bežigrad se je moštvo Cedevite Olimpije B odpravilo na gostovanje v Celje. Mladi Zmaji so se, kot ranjeni levi po visokem porazu s Slovanom, na obračunu s Košarkarskim klubom Celje odlično borili. Moštvi sta bili rezultatsko izenačeni tako ob polčasu kot ob koncu rednega dela tekme. V podaljšku so Zmajčkom, za katere je to bilo drugo srečanje v dveh dneh, pošle moči, in zmaga s 85:79 je ostala v Celju.

OŠ Celje (Celje), nedelja, 20. september:
CELJE – CEDEVITA OLIMPIJA B 85:79* (20:17, 16:19, 21:23, 15:13, 13:7)
*Po podaljšku.

FANTJE U13B

V starostni kategoriji do 13 let je ekipa Cedevite Olimpije B odigrala povratno srečanje proti vrstnikom iz moštva Šentvid – Ljubljana Zeleni.  Zmajčki so v primerjavi s prvim srečanjem, ki so ga izgubili z 48:28, tokrat pokazali velik napredek v igri. Po vodstvu z 11:8 v prvi četrtini, so si pred zaključkom srečanja nabrali nekaj zaostanka, a so ga z odlično igro v obrambi v zadnjih desetih minutah obračuna skoraj nadoknadili. Na koncu je Mladim Zmajem zmanjkalo nekaj športne sreče, gostje so slavili zmago z rezultatom 35:33.

CEDEVITA OLIMPIJA B – ŠENTVID-LJUBLJANA ZELENI 33:35 (11:8, 8:13, 7:10, 7:4)