08.02.2022

Na zahtevno gostovanje v Ulm po novo pomembno zmago

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je nova zahtevna preizkušnja, na kateri bodo skušali podaljšati niz uspehov. V sredo ob 19.30 se bodo ljubljanski Zmaji v Nemčiji na obračunu 13. kola 7DAYS EuroCupa pomerili s košarkarji ratiopharma Ulma in skušali drugo tretjino evropske sezone skleniti z novo zmago. Članska ekipa Cedevite Olimpije je v torek odpotovala v … Continued

Članska ekipa Cedevite Olimpije je v torek odpotovala v Nemčijo in začela z mini turnejo, tekom katere jo bo pot vodila v Ulm in hrvaško mesto Split. Že v sredo ob 19.30 je pred zasedbo glavnega trenerja Jurice Golemca obračun 13. kola 7DAYS EuroCupa z ratiopharmom Ulmom, Zmaji pa v boju za končnico tekmovanja potrebujejo novo zmago.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Šport TV 1.

Zasedba glavnega trenerja Jurice Golemca je na zadnjih dveh tekmah zabeležila dve zaporedni zmago. Najprej so Zmaji na domačem parketu minulo sredo v Evropskem pokalu premagali turško ekipo Frutti Extra Bursaspor, v nedeljo pa so bili v regionalnem tekmovanju boljši še od Igokee m:tel. Na obeh tekmah so Ljubljančani prikazali zelo dobro igro v napadu, le v drugem polčasu obračuna z ekipo iz Laktašev so aktualni slovenski državni prvaki prestavili v nižjo prestavo, kljub temu pa slavili zanesljivo zmago.

Ratiopharm Ulm, ki ga s klopi vodi nekdanji kapetan slovenske moške članske reprezentance, Jaka Lakovič, je do 13. kola 7DAYS EuroCupa zbral šest zmag in doživel šest porazov. V 10. kolu so Nemci v Podgorici z 89:68 ugnali Budućnost VOLI, v 11. kolu pa nato na domačem parketu še Virtus Segafredo Bologno s 84:68. V 12. kolu so morali v Benetkah priznati premoč Umani Reyer, ki je slavila zmago z 89:79. Najbolj učinkovit košarkar v vrstah Ulma je bil Semaj Christon, ki je tekmo sklenil z valorizacijskim indeksom 24, najboljši strelec pa je bil Sindarius Thornwell z 21 točkami.

Košarkarji Ulma zelo dobro nastopajo v nemškem državnem prvenstvu, kjer na lestvici po 19 odigranih tekmah zaostajajo le za evroligaškim Bayernom. Moštvo ratiopharma ima trenutno na svojem računu 14 zmag, eno manj od Bayerna. Nazadnje je Ulm na parket stopil v ponedeljek in v 20. kolu na domačem parketu s 86:78 premagal Oldenburg. Sindarius Thornwell je v 38 minutah igre v statistiko vpisal 19 točk in 13 skokov, Semaj Christon pa je ob 18 točkah podelil šest asistenc.

Ekipi sta se med seboj v tej sezoni prvič pomerili v četrtem kolu, v Stožicah pa smo zmagovalca dobili šele po dveh podaljških. Napet obračun, v katerem so gostje po 20 minutah igre vodili že z 48:31, so Ljubljančani v svojo korist začeli obračati po glavnem odmoru. Zmaji so izsilili oba podaljška, po 50 minutah igre pa je semafor kazal 101:96 v korist Ulma. Jaka Blažič je dosegel 26 točk, Edo Murić jih je v statistiko vpisal 21, Jacob Pullen pa 20. Na drugi strani je Jaron Blossomgame dosegel 26 točk in zbral 11 skokov.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Ulm je zelo disciplinirana ekipa, na seznamu igralcev pa lahko najdemo štiri košarkarje, ki so v svoji karieri že igrali v Ligi NBA. Ekipa je sestavljena iz zelo kakovostnih igralcev, za Ulmom pa je odlična sezona, zato pred nami zagotovo ni lahka tekma. Igrati moramo disciplinirano ter hkrati hitro in trdo v obrambi.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Čaka nas težko gostovanje. Ulm v tej sezoni preseneča s svojimi igrami. Naši sredini tekmeci so premagali velike ekipe, kot sta tudi Virtus Segafredo Bologna in Budućnost VOLI. V Nemčijo se odpravljamo z miselnostjo, da tekmo dobimo. Upam na najboljši možen razplet.«