22.04.2022

Mladinci čez Slovan v polfinale z LTH Castingsom

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije se ta konec tedna mudi na finalnem turnirju državnega prvenstva za fante U19, ki poteka v Škofji Loki. V petek so mladi Zmaji na četrtfinalnem obračunu v ljubljanskem derbiju z rezultatom 80:57 premagali Slovan. Na polfinalni tekmi se bo Cedevita Olimpija za mesto v finalu državnega prvenstva v soboto ob 15.00 … Continued

Na polfinalni tekmi se bo Cedevita Olimpija za mesto v finalu državnega prvenstva v soboto ob 15.00 pomerila z gostitelji turnirja, košarkarji LTH Castingsa. Spomnimo, prav Zmaji so v minuli sezoni tudi osvojili naslov državnega prvaka v mladinski kategoriji.

Strelsko se je v petek v dresu z zeleno-oranžnimi odtenki najbolj izkazal Saša Ciani, ki je dosegel 20 točk, ob tem pa zbral kar 19 skokov. Nil Jovanović je v statistko vpisal 19 točk, Robert Jurković pa je 11 skokom dodal 10 točk.

FINALNI TURNIR ZA FANTE U19 (ŠD Poden in ŠD Gorenja vas, Škofja Loka; 21.-24. april 2022)

ČETRTFINALE

ŠD Poden (Škofja Loka, Slovenija), petek, 22. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – SLOVAN A 80:57 (22:15, 18:10, 19:22, 21:10)
Todorović 7, Jovanović 19, Ličan, Đurkić 9, Jug 2, Mirković 3, Belina 5, Ciani 20 (19 skokov), Jurković 10 (11 skokov), Nagode 2, Daneu, Horvat 3.

POLFINALE

ŠD Poden (Škofja Loka, Slovenija), sobota, 23. april, ob 15.00:
LTH CASTINGS – CEDEVITA OLIMPIJA

Ob 17.30:
HELIOS SUNS A – ECE TRIGLAV

*Finalna tekma bo na sporedu v nedeljo ob 20.00, tekma za tretje mesto pa v nedeljo ob 17.30.