19.10.2020

Mladi Zmaji uspešno prestali izzive konca tedna

Pretekli konec tedna je Mladim Zmajem prinesel nove priložnosti za nabiranje košarkarskih izkušenj in tekmovanje z vrstniki. Zmajčki so tekmecem premoč morali priznati zgolj na enem izmed šestih srečanj. Sobotno tekmovalno dogajanje so odprli košarkarji moštva Cedevite Olimpije B v starostni kategoriji do 17 let. V športni dvorani Gimnazije Bežigrad so z rezultatom 92:46 suvereno … Continued

Pretekli konec tedna je Mladim Zmajem prinesel nove priložnosti za nabiranje košarkarskih izkušenj in tekmovanje z vrstniki. Zmajčki so tekmecem premoč morali priznati zgolj na enem izmed šestih srečanj.

Sobotno tekmovalno dogajanje so odprli košarkarji moštva Cedevite Olimpije B v starostni kategoriji do 17 let. V športni dvorani Gimnazije Bežigrad so z rezultatom 92:46 suvereno ugnali zasedbo Lastovke.

Ekipa Cedevite Olimpije A U15 je bila v gosteh boljša od vrstnikov z Ilirije. Zmajčki so po treh četrtinah igre vodili že z 49 točkami razlike, na koncu pa slavili zmago s 104:66. Košarkarji Cedevite Olimpije B U15 so še drugič v sezoni 2020/21 premagali Ševtid – Ljubljano Bele. Zmajčki so mestne tekmece tokrat prekosili s končnim rezultatom 80:65. Njihovi vrstniki iz zasedbe Cedevite Olimpije OKŠ U15 so se iz gostovanje v Postojni vrnili praznih rok. Mladi Zmaji so se v drugi in četrti četrtini dobro upirali domačim Orlom, a kljub temu morali ob zadnjem zvoku sirene športno priznati poraz domačinom.

Najmlajši Zmajčki, košarkarji moštva Cedevite Olimpije B U13, so na drugem turnirju te sezone dosegli dve zmagi. Globus so premagali z 41:25, od Iprosa Vrhnike B pa so bili boljši s 66:14.

FANTJE U17B, 2. SKL; 5. KOLO 1. DELA:

Gimnazija Bežigrad (Ljubljana), sobota, 17. oktober, ob 9.00:
CEDEVITA OLIMPIJA B – LASTOVKA 92:46 (21:5, 23:12, 29:12, 19:17)

FANTJE U15A, 1. SKL; 5. KOLO 1. DELA:

OŠ Hinko Smrekar (Ljubljana), nedelja, 18. oktober, ob 11.00:
ILIRIJA A – CEDEVITA OLIMPIJA A 66:104 (5:31, 16:25, 16:30, 29:18)

FANTJE U15B, 1. SKL; 5. KOLO 1. DELA:

Gimnazija Bežigrad (Ljubljana), nedelja, 18. oktober, ob 9.00:
CEDEVITA OLIMPIJA B – ŠENTVID – LJUBLJANA BELI 80:65 (23:12, 12:22, 18:15, 27:16)