09.06.2021

Nutrispoint Ilirija je prvak 2. SKL

Košarkarji Nutrispoint Ilirije so na tretji tekmi finalnega niza 2. SKL visoko, z 90:49, premagali Postojno in se zasluženo veselijo preboja v Ligo Nova KBM. V tekmovalni sezoni bomo lahko v Ligi Nova KBM znova spremljali dva ljubljanska kluba. Ob Cedeviti Olimpiji bo v slovenskem prvoligaškem državnem prvenstvu nastopala tudi Nutrispoint Ilirija, ki je v … Continued

Košarkarji Nutrispoint Ilirije so na tretji tekmi finalnega niza 2. SKL visoko, z 90:49, premagali Postojno in se zasluženo veselijo preboja v Ligo Nova KBM.

V tekmovalni sezoni bomo lahko v Ligi Nova KBM znova spremljali dva ljubljanska kluba. Ob Cedeviti Olimpiji bo v slovenskem prvoligaškem državnem prvenstvu nastopala tudi Nutrispoint Ilirija, ki je v sredo na tretji tekmi finalnega niza 2. SKL visoko, z 90:48, premagala Postojno. Ilirijani so serijo dobili z 2:1 v zmagah.

Po porazu na drugi tekmi v Postojni, so Ilirijani v Hramu slovenske košarke zaigrali motivirano in vprašanje zmagovalca razrešili že v prvem polčasu. Vseskozi so ohranjali visoko prednost in se na koncu veselili zaslužene zmage z 90:49. Ilirijo smo lahko v Ligi Nova KBM nazadnje spremljali v tekmovalni sezoni 2018/19, v sezoni 2020/21 pa se bo pod Rožnikom znova igrala prvoligaška košarka.

V sredo sta v Tivoliju na parket znova stopila tudi Miha Cerkvenik in Egor Sytnikov, ki se kot posojena košarkarja Cedevite Olimpije mudita v Nutrispoint Iliriji. Cerkvenik je v 23 minutah igre dosegel 11 točk, temu pa dodal pet skokov in tri asistence. Sytnikov je v štirih minutah igre dosegel štiri točke, vknjižil pa je še po en skok, asistenco in pridobljeno žogo.

2. SKL, FINALE

TEKMA 3

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sreda, 9. junij:
NUTRISPOINT ILIRIJA – POSTOJNA 90:49 (21:12, 23:13, 25:11, 21:13) [2:1]*

Miha Cerkvenik (Nutrispoint Ilirija) – 23 minut, 11 točk (1/3 za dve, 3/6 za tri), 5 skokov, 3 asistence, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Egor Sytnikov (Nutrispoint Ilirija) – 4 minute, 4 točke (2/2 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 1 asistenca in 1 pridobljena žoga.