22.09.2021

Cedevita Junior na krilih Radovića do visokega skalpa

Moštvo Cedevite Junior je na tekmi prvega kola hrvaške HT Premijer lige v zagrebškem Domu sportova z 80:78 premagalo tekmeca Cedevite Olimpije v regionalni Ligi ABA, Split. Zagrebška Cedevita Junior je zmagoslavno vstopila v novo sezono 2021/22. Zagrebčani so na tekmi prvega kola HT Premijer lige v Domu sportova premagali Split z 80:78. Spomnimo, košarkarji … Continued

Moštvo Cedevite Junior je na tekmi prvega kola hrvaške HT Premijer lige v zagrebškem Domu sportova z 80:78 premagalo tekmeca Cedevite Olimpije v regionalni Ligi ABA, Split.

Zagrebška Cedevita Junior je zmagoslavno vstopila v novo sezono 2021/22. Zagrebčani so na tekmi prvega kola HT Premijer lige v Domu sportova premagali Split z 80:78. Spomnimo, košarkarji iz Dalmacije bodo v tej sezoni med drugim nastopali tudi v Ligi ABA, Cedeviti Junior pa se je z odličnimi predstavami v sezoni 2020/21 uspelo prebiti v hrvaško elitno košarkarsko tekmovanje.

Košarkarja Cedevite Olimpije v dresu Cedevite Junior, Rok Radović in Matej Bošnjak, sta prikazali zelo dobri predstavi. Odličen je bil predvsem Radović, ki je v 31 minutah igre 17 točkam dodal sedem skokov in štiri asistence. Matej Bošnjak je dosegel 12 točk in pograbil šest odbitih žog.

Zagrebška ekipa si je zmago priigrala v zadnjih minutah tekme. Po zaostanku z 72:73 je z dvema zaporednima zadetima metoma za tri točke udaril Emir Šabić in Cedeviti Junior prinesel vodstvo s petimi točkami razlike (78:73). Split je sicer grozil vse do samega zaključka tekme, a zmaga z 80:78 je po 40 minutah ostala v Zagrebu.

HT PREMIJER LIGA, 1. KOLO

Dom sportova (Zagreb, Hrvaška), sreda, 22. september:
CEDEVITA JUNIOR – SPLIT 80:78 (20:25, 16:15, 26:22, 18:16)

Rok Radović (Cedevita Junior) – 31 minut, 17 točk (7/9 za dve, 1/2 za tri, 0/1 PM), 7 skokov, 4 asistence, 1 blokada, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 22 minut, 12 točk (5/8 za dve, 2/4 PM), 6 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.