05.05.2021

Tesen poraz Cedevite Junior na drugi finalni tekmi

Moštvo Cedevite Junior je na drugi tekmi finalnega niza Prve hrvaške lige v Košarkarskem centru Dražena Petrovića doživelo poraz proti Dinamu (80:88). O potniku v HT Premijer ligo bo tako odločala tretja tekma, ki bo v soboto ob 18.00 v Domu košarke Cedevita. Cedevita Junior je na drugi tekmi finalnega niza Prve hrvaške lige izgubila … Continued

Cedevita Junior je na drugi tekmi finalnega niza Prve hrvaške lige izgubila proti Dinamu z rezultatom 80:88. Ekipa, ki domuje v Domu košarke Cedevita si bo tako skušala svoje mesto v HT Premijer ligi izboriti na tretji finalni tekmi, ki bo v soboto ob 18.00 v Domu košarke Cedevita.

Druga finalna tekma je bila izenačena vse do zadnjih 90 sekund obračuna. Takrat je semafor v Košarkarskem centru Dražena Petrovića še kazal 80:80, nato pa so košarkarji Dinama dvoboj zaključili z nizom osmih zaporednih točk, in se na koncu veselili zmage z 88:80.

Matej Bošnjak, ki se kot posojeni košarkar Cedevite Olimpije kali pri Cedeviti Junior, je v malo manj kot 19 minutah igre dosegel devet točk in zbral pet skokov.

PRVA HRVAŠKA LIGA, FINALNI NIZ

Košarkarski center Dražen Petrović (Zagreb, Hrvaška), sreda, 5. maj:
DINAMO ZAGREB – CEDEVITA JUNIOR  88:80 (26:29, 15:16, 26:17, 21:18)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 19 minut, 9 točk (4/8 za dve, 1/2 za tri), 5 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.