08.05.2021

Cedevita Junior je prvak Prve hrvaške lige!

Košarkarji Cedevite Junior so osvojili naslov prvaka Prve hrvaške lige po tem, ko so na odločilni, tretji tekmi finalnega niza v Domu košarke Cedevita v soboto z 82:78 premagali Dinamo. Zagrebčani so si hkrati zagotovili tudi mesto v HT Premijer ligi v sezoni 2021/22. Cedevita Junior je fantastično tekmovalno sezono 2020/21, v kateri so bili … Continued

Cedevita Junior je fantastično tekmovalno sezono 2020/21, v kateri so bili porazi zagrebške ekipe redki, sklenila na najlepši možen način. Ekipa, ki domuje v Domu košarke Cedevita, je na odločilni, tretji tekmi finalnega niza Prve hrvaške lige v domači dvorani z 82:78 premagala Dinamo, osvojila naslov prvaka in si tako zagotovila mesto v HT Premijer ligi v tekmovalni sezoni 2021/22.

Tudi tretja tekma finalnega niza je bila napeta vse do zadnjih trenutkov, zmago pa si je Cedevita Junior zagotovila malo več kot minuto do konca tekme, ko je Sven Smajlagić zadel za prednost z 78:75. V končnici je nato prav zasedba v oranžnih dresih na črti prostih metov prikazala več zbranosti, kot mestni tekmeci, Cedevita Junior pa se je tako zasluženo veselila zmage in naslova prvaka Prve hrvaške lige.

Matej Bošnjak je na parketu preži0vel osem minut in v tem času dosegel dve točki, zbral tri skoke in podelil eno asistenco.

PRVA HRVAŠKA LIGA, FINALNI NIZ

TEKMA 3

Dom košarke Cedevita (Zagreb, Hrvaška), sobota, 8. maj:
CEDEVITA JUNIOR – DINAMO ZAGREB 82:78 (25:19, 10:25, 26:16, 21:18) [2:1]*

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 8 minut, 2 točki (1/2 za dve), 3 skoki, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.

*Finalni niz se je igral na dve dobljeni tekmi.