Novica
15.03.2021

Cedevita Junior do nove zanesljive zmage

Moštvo Cedevite Junior je v domačem Domu košarke Cedevita v soboto na derbiju 20. kola Prve hrvaške lige zanesljivo, z 94:71, premagalo Dinamo. Cedevita Junior nadaljuje s prevlado v Prvo hrvaški ligi. S sobotno zmago nad Dinamom v 20. kolu, so Zagrebčani prišli do izkupička 19 zmag in le enega poraza. Zagrebški košarkarji so si … Continued

Moštvo Cedevite Junior je v domačem Domu košarke Cedevita v soboto na derbiju 20. kola Prve hrvaške lige zanesljivo, z 94:71, premagalo Dinamo.

Cedevita Junior nadaljuje s prevlado v Prvo hrvaški ligi. S sobotno zmago nad Dinamom v 20. kolu, so Zagrebčani prišli do izkupička 19 zmag in le enega poraza.

Zagrebški košarkarji so si v soboto proti drugouvrščeni ekipi tekmovanja že po prvi četrtini priigrali 10 točk naskoka, na glavni odmor pa so s seboj odnesli prednost 24 točk (53:29). Dinamo je do začetka zadnjega dela igre prednost Cedevite Junior zmanjšal na 14 točk, a bliže ni šlo, tako da je semafor v Domu košarke Cedevita po 40 minutah igre kazal 94:71 v korist moštva v oranžnih dresih.

Matej Bošnjak je v malo več kot 22 minutah igre v statistiko vpisal šest točk, tri skoke in dve asistenci. Aleksa Gatarić je minuli konec tedna uspešno prestal operacijo meniskusa na desni nogi, v sezoni 2020/21 pa ga na parketu najverjetneje ne bomo več videli.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 20. KOLO

Dom košarke Cedevita (Zagreb, Hrvaška), sobota, 13. marec:
CEDEVITA JUNIOR – DINAMO 94:71 (26:16, 27:13, 17:27, 24:15)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 22 minut, 6 točk (1/3 za dve, 4/6 PM), 3 skoki, 2 asistenci in 1 izgubljena žoga.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – zaradi poškodbe ni igral.