28.02.2022

Borbena predstava premalo za zmago Slovenije nad Finsko

Slovenska moška članska reprezentanca je v Areni Bonifiki doživela drugi poraz v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023. V Kopru je bila od aktualnih evropskih prvakov še drugič zapored, navkljub hudi borbi Slovencev, boljša Finska (79:83). Slovenija je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023 doživela drugi zaporedni poraz. Na drugi tekmi drugega cikla kvalifikacij so Slovenci … Continued

Slovenska moška članska reprezentanca je v Areni Bonifiki doživela drugi poraz v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023. V Kopru je bila od aktualnih evropskih prvakov še drugič zapored, navkljub hudi borbi Slovencev, boljša Finska (79:83).

Slovenija je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023 doživela drugi zaporedni poraz. Na drugi tekmi drugega cikla kvalifikacij so Slovenci po izjemni borbi drugič v štirih dneh izgubili proti Finski, tokrat je semafor v Areni Bonifika kazal rezultat 83:79 v korist finske izbrane vrste.

Finska si je v prvih 20 minutah priigrala visoko prednost (52:31), Slovenija pa se je po glavnem odmoru spustila v lov na svoje tekmece. Večkrat se je slovenski izbrani vrsti sicer uspelo povsem približati, povsem v zaključku tekme po izjemnem naletu celo na zgolj štiri točke zaostanka (72:76), v zadnjih sekundah tudi samo na tri točke (79:82), Klemen Prepelič je imel met za podaljšek, a žal njegov poskus ni našel poti skozi obroč.

Jaka Blažič je dosegel 15 točk in zbral štiri skoke, Edo Murić je devetim točkam dodal 12 skokov, Zoran Dragić pa se je ustavil pri sedmih točkah. Luka Ščuka je bil tokrat v dvanajsterici, a ni stopil na parket.

Naslednji preizkušnji v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo Slovence čakata konec junija oz. začetek julija, ko jim bosta nasproti stali reprezentanci Hrvaške in Švedske.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023

KOLO 4

Arena Bonifika (Koper, Slovenija), ponedeljek, 28. februar:
SLOVENIJA – FINSKA 79:83 (16:26, 15:26, 18:12, 30:19)

Jaka Blažič (Slovenija) – 28 minut, 15 točk (2/4 za dve, 3/4 za tri, 2/6 PM), 4 skoki, 1 asistenca, 3 pridobljene in 2 izgubljeni žogi.
Zoran Dragić (Slovenija) – 16 minut, 7 točk (3/5 za dve, 0/1 za tri, 1/2 PM), 1 skok in 2 asistenci.
Edo Murić (Slovenija) – 32 minut, 9 točk (2/10 za dve, 1/8 za tri, 2/6 PM), 12 skokov, 1 asistenca in 2 pridobljeni žogi.
Luka Ščuka (Slovenija) – ni igral.

Že odigrano:

KOLO 3

Espoo Metro Arena (Espoo, Finska), petek, 25. februar:
FINSKA – SLOVENIJA 86:76 (13:14, 19:17, 26:26, 28:19)

Jaka Blažič (Slovenija) – 32 minut, 16 točk (1/6 za dve, 3/9 za tri, 5/10), 4 skoki, 2 asistenci, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Zoran Dragić (Slovenija) – 31 minut, 25 točk (8/12 za dve, 0/5 za tri, 9/10 PM), 6 skokov, 1 asistenca in 4 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 25 minut, 1 točka (0/3 za dve, 0/3 za tri, 1/2 PM), 8 skokov, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.