28.11.2020

Blažič, Murić in Hodžić s Slovenijo ugnali Ukrajino

V Areni Stožice je slovenska moška članska reprezentanca odlično začela drugi cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022. Slovenija je v tretjem kolu kvalifikacij s 84:73 premagala Ukrajino. Slovenska reprezentanca je z zmago proti Ukrajini na stoženskem parketu odprla drugi cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022 in si tako na stežaj odprla vrata, ki vodijo na evropsko prvenstvo, … Continued

V Areni Stožice je slovenska moška članska reprezentanca odlično začela drugi cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022. Slovenija je v tretjem kolu kvalifikacij s 84:73 premagala Ukrajino.

Slovenska reprezentanca je z zmago proti Ukrajini na stoženskem parketu odprla drugi cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022 in si tako na stežaj odprla vrata, ki vodijo na evropsko prvenstvo, ki bo čez dve leti. Semafor v največji slovenski športni dvorani je po 40 minutah igre kazal 84:73 v korist Slovenije.

Do svoje druge zmage v kvalifikacijski skupini F so slovenski košarkarji prišli predvsem po zaslugi atomskega začetka srečanja. Člana Cedevite Olimpije, Jaka Blažič in Edo Murić, sta obračun z Ukrajinci začela v začetni peterki, Slovenci pa so prvo četrtino dobili z rezultatom 33:9. Gostujoče moštvo je v nadaljevanju tekme prikazalo boljšo predstavo, a prednost slovenske reprezentanca je bila previsoka, da bi zasedba Ukrajine lahko upala na popoln preobrat. Spopad v stoženski areni se je končal z zmagoslavjem Slovenije s 84:73.

Z zelo dobrimi predstavami so se izkazali tudi trije Zmaji. Jaka Blažič je bil s 23 točkami najboljši strelec slovenske reprezentance, z 10 zbranimi skoki pa je vknjižil dvojnega dvojčka. Edo Murić je v statistiko vpisal 10 točk, pet skokov in štiri asistence, Alen Hodžić pa je tekmo sklenil z devetimi točkami.

Že v nedeljo bodo Slovenci znova stopili na stoženski parket in se ob 20.10 udarili z Avstrijo, prav tako pa bo v nedeljo s hrvaško reprezentanco aktiven Roko Leni Ukić. V Carigradu se bo Hrvaška ob 18.00 udarila s Švedsko.

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija in igralec Slovenije:
“Odigrali smo odlično prvo četrtino in na koncu se je prav slednja izkazala za ključ do zmage. Priigrali smo se veliko prednost, je pa začetek drugega polčasa, ko se je Ukrajina približala, dobro opozorilo za naprej.”

KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET 2022, 2. CIKEL

SKUPINA F (Arena Stožice, Ljubljana; Slovenija)

3. KOLO

Sobota, 28. november:
SLOVENIJA – UKRAJINA 84:73 (33:9, 17:19, 13:19, 21:26)

Jaka Blažič (Slovenija) – 30 minut, 23 točk (5/9 za dve, 2/7 za tri, 7/0 PM), 10 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 29 minut, 10 točk (2/5 za dve, 1/5 za tri, 3/3 PM), 5 skokov, 4 asistence, 3 pridobljene in 1 izgubljena žoga.
Alen Hodžić (Slovenija) – 14 minut, 9 točk (0/1 za dve, 3/7 za tri).