26.07.2021

48 točk Dončića za zgodovinsko prvo zmago Slovenije

Slovenska moška članska reprezentanca je na zgodovinski prvi tekmi na olimpijskih igrah v Tokiu zabeležila zgodovinsko prvo zmago. Četa glavnega trenerja Aleksandra Sekulića je v prvem kolu skupine C premagala Argentino s 118:100, izjemni Luka Dončić pa je dosegel kar 48 točk in zbral 11 skokov ter pet asistenc. Slovenija je v ponedeljek prvič v … Continued

Slovenija je v ponedeljek prvič v zgodovini zaigrala na olimpijskih igrah in zabeležila svojo prvo zmago. V prvem kolu skupinskega dela tekmovanja so slovenski košarkarji s 118:100 premagali Argentino.

Na krilih izjemnega Luke Dončića, ki je že v prvem polčasu v statistiko vpisal 31 točk in osem skokov, so si Slovenci že po 20 minutah igre priigrali visoko prednost (62:42), v tretji četrtini pa po trojki Luke vodili že s 30 točkami razlike (82:52), v zadnji četrtini pa nato brez prevelikih pretresov tekmo pripeljali do zaključka. Dončić se je na koncu ustavil pri kar 48 točkah, 11 skokih in petih asistencah.

Od košarkarjev Cedevite Olimpije, ki v Tokiu branijo barve Slovenije, se je najbolj izkazal Žiga Dimec s petimi točkami in sedmimi skoki. Luka Rupnik je štirim točkam dodal štiri asistence, Jaka Blažič je ob treh točkah zbral še pet skokov, Edo Murić pa je dosegel tri točke.

Slovenska reprezentanca bo znova aktivna v četrtek ob 6.40 po slovenskem času, nasproti pa ji bo stala gostiteljica olimpijskih iger, ekipa Japonska.

OLIMPIJSKE IGRE – SKUPINA C (Tokio, Japonska)

KOLO 1

Ponedeljek, 26. julij:
ARGENTINA – SLOVENIJA 100:118 (24:32, 18:30, 24:26, 34:30)

Jaka Blažič (Slovenija) – 27 minut, 3 točke (0/3 za dve, 1/3 za tri), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada in 3 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 16 minut, 3 točke (1/4 za tri), 5 skokov, 1 asistenca in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 11 minut, 4 točke (1/4 za tri, 1/2 PM), 1 skok, 4 asistence in 2 izgubljeni žogi-
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (2/4 za dve, 1/4 PM), 7 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.