27.09.2020

2. SKL: Cerkvenik drugi strelec Ilirije ob zmagi nad Celjem

Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič in Egor Sytnikov, ki kot posojeni košarkarji v sezoni 2020/21 branijo barve Ilirije, so sezono v 2. SKL začeli z zmago nad Celjem (78:68). Na parketu Hale Tivoli sta si v prvem krogu 2. SKL nasproti stali moštvi Celja ter domače Ilirije. Za slednjo nastopajo tudi Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič ter … Continued

Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič in Egor Sytnikov, ki kot posojeni košarkarji v sezoni 2020/21 branijo barve Ilirije, so sezono v 2. SKL začeli z zmago nad Celjem (78:68).

Na parketu Hale Tivoli sta si v prvem krogu 2. SKL nasproti stali moštvi Celja ter domače Ilirije. Za slednjo nastopajo tudi Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič ter Egor Sytnikov, posojeni igralci Cedevite Olimpije. Moštvi sta se v pretekli sezoni srečali na dveh prvenstvenih obračunih, obakrat so zmago slavili domačini. Tudi tokrat so bili v Ljubljani uspešnejši varovanci nekdanjega košarkarja Zmajev, Saše Dončića, ki so v novo sezono vstopili z zmago z 78:68.

Obiskovalci tekme so s tribun večino srečanja spremljalo izenačeno tekmo. Na začetku zadnje četrtine je moštvo Ilirije stopilo na pedalo za plin, pomembne točke pri zmagi domačega moštva pa je prispeval tudi Cerkvenik. S Tekavčičem sta prikazala izjemno borbeno igro, Sytnikov pa tokrat ni stopil na parket. Kljub svoji mladosti sta mlada Zmaja poskrbela, da je bila žoga v njunih rokah varna. Srečanje sta končala brez izgubljene žoge, Cerkvenik pa je bil z 18 doseženimi točkami drugi najboljši strelec Ilirijanov, ob tem pa je ukradel še štiri žoge. Tekavčič je v 13 minutah igre dosegel osem točk in zbral dva skoka.

2. SKL, 1. KOLO

Hala Tivoli (Ljubljana), sobota, 26. september:
ILIRIJA – CELJE 78:68 (18:26, 16:13, 19:13, 25:16)

Egor Sytnikov (Ilirija) – ni igral.
Luka Tekavčič (Ilirija) – 13 minut, 8 točk (4/6 za dve, 0/2 PM), 2 skoka in 2 podaji.
Miha Cerkvenik (Ilirija) – 27 minut, 18 točk (2/4 za dve, 4/12 za tri, 2/3 PM), 2 skoka, 1 podaja, 4 pridobljene žoge in 2 blokadi.