EPU20: Simonović, Kralj in Sanon blesteli ob zmagah svojih reprezentanc

Na prvih tekmah za razvrstitev od devetega do dvanajstega mesta, so Marko Simonović, David Kralj in Issuf Sanon z vrhunskimi predstavami popeljali svoja moštva do zmag.

Ukrajinec je na tekmi proti Poljski na parketu prebil 36 minut in v tem času dosegel 26 točk, 6 podaj, 5 skokov, 3 pridobljene žoge ter indeks 18.

David Kralj in Jernej Andolšek Heine sta s slovensko izbrano vrsto zabeležila pomembno zmago proti Italiji, ob vrhunski predstavi Kralja. Slednji je v svojo statistiko vpisal 21 točk, 12 skokov, šest podaj, eno pridobljeno žogo ter indeks 27, medtem ko Andolšek Heine ni stopil na parket.

Marko Simonović je zablestel v polnem sijaju ob zmagi svoje Črne gore proti Latviji, saj je k zmagi prispeval kar 34 točk, 15 skokov, dve blokadi, pridobljeno žogo ter indeks 48!

Prvenstvo se bo za mlade Zmaje nadaljevalo v soboto, ko se bo Ukrajina pomerila s Črno goro, Slovenija pa z Grčijo.

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE A (Tel Aviv, Izrael; 13.-21. julij 2019)

ZA RAZVRSTITEV OD 9. DO 16. MESTA

Četrtek, 18. julij, ob 12.45 (13.45 SLO):
UKRAJINA - POLJSKA 76:71 (23:13, 16:11, 19:19, 18:28)

STATISTIKA

Issuf Sanon (Ukrajina) – 36 minut, 25 točk (7/16 za dve, 2/7 za tri, 5/8 PM), 5 skokov, 6 podaj, 3 pridobljene žoge in 4 izgubljene žoge.

Ob. 17.15 (18.15 SLO):
ITALIJA - SLOVENIJA 64:74 (14:16, 16:19, 14:17, 20:22)

STATISTIKA

David Kralj (Slovenija) – 37 minut, 21 točk (3/6 za dve, 3/10 za tri, 6/8 PM), 12 skokov, 6 podaj, 1 pridobljena žoga in 1 izgubljena žoga.
Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – ni zaigral.

Ob 19.30 (20.30 SLO):
ČRNA GORA - LATVIJA 79:62 (20:22, 18:11, 19:15, 22:14)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 31 minut, 34 točk (12/14 za dve, 0/0 za tri, 10/12 PM), 15 skokov, 2 blokadi, 1 pridobljena žoga.


ZA RAZVRSTITEV OD 9. DO 12. MESTA

Sobota, 20. julij, ob 16.45 (17.45 SLO):
UKRAJINA - ČRNA GORA

Sobota, 20. julij, ob 19.00 (20.00 SLO):
SLOVENIJA - GRČIJA


Že odigrano:

1. KOLO:

Sobota, 13. julij:
FRANCIJA – ČRNA GORA 71:61 (16:19, 10:19, 21:15, 24:8)

STATISTIKA

Sobota, 13. julij:
ITALIJA – UKRAJINA 85:58 (20:12, 29:19, 21:13, 15:14)

STATISTIKA

Sobota, 13. julij:
GRČIJA – SLOVENIJA 90:79 (25:15, 21:22, 20:22, 24:20)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 34 minut, 9 točk (3/4 za dve, 0/1 za tri, 3/4 PM), 12 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.
Issuf Sanon (Ukrajina) – 22 minut, 14 točk (4/7 za dve, 0/4 za tri, 6/10 PM), 5 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
David Kralj (Slovenija) – 27 minut, 19 točk (3/5 za dve, 4/9 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.
Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 13 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/2 PM), 2 skoka, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.

VEČ O TEKMAH PRVEGA KOLA EP U20

2. KOLO:

Nedelja, 14. julij:
ČRNA GORA – TURČIJA 58:71 (17:17, 17:20, 15:26, 9:8)

STATISTIKA

Nedelja, 14. julij:
UKRAJINA – SRBIJA 68:63 (20:15, 17:19, 15:10, 16:19)

STATISTIKA

Nedelja, 14. julij:
SLOVENIJA – LITVA 84:72 (18:19, 19:24, 22:16, 25:13)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 18 minut, 11 točk (4/7 za dve, 0/1 za tri, 3/3 PM), 7 skokov, 2 podaji, 2 blokadi, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Issuf Sanon (Ukrajina) – 34 minut, 30 točk (9/10 za dve, 2/9 za tri, 6/7 PM), 6 skokov, 1 podaja, 5 pridobljenih in 4 izgubljene žoge.
Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 2 minuti.
David Kralj (Slovenija) – 28 minut, 13 točk (3/6 za dve, 1/6 za tri, 4/6 PM), 2 skoka, 6 podaj, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.

VEČ O TEKMAH DRUGEGA KOLA EP U20

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij:
ČRNA GORA – VELIKA BRITANIJA 72:68 (15:20, 24:19, 19:14, 14:15)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 34 minut, 16 točk (5/9 za dve, 0/1 za tri, 6/8 PM), 16 skokov, 4 podaj, 1 blokada in 5 izgubljenih žog.

SKUPINA B

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij:
UKRAJINA – IZRAEL 74:93 (29:17, 16:26, 16:23, 13:27)

STATISTIKA

SKUPINA D

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij:
SLOVENIJA – POLJSKA 77:80 (26:18, 14:23, 10:15, 27:24)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 34 minut, 16 točk (5/9 za dve, 0/1 za tri, 6/8 PM), 16 skokov, 4 podaj, 1 blokada in 5 izgubljenih žog.
Issuf Sanon (Ukrajina) – 31 minut, 11 točk (3/8 za dve, 0/4 za tri, 5/7 PM), 5 skokov, 5 podaj, 1 blokada, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 3 minute in 1 skok.
David Kralj (Slovenija) – 31 minut, 19 točk (2/2 za dve, 4/8 za tri, 3/4 PM), 9 skokov, 3 podaje, 2 pridobljeni in 8 izgubljenih žog.

VEČ O TEKMAH TRETJEGA KOLA EP U20

OSMINA FINALA

Sreda, 17. julij, ob 16.00 (15.00 SLO):
FRANCIJA – UKRAJINA 68:40 (13:17, 13:6, 24:10, 18:7)

STATISTIKA

Issuf Sanon (Ukrajina) – 30 minut, 12 točk (5/5 za dve, 0/4 za tri, 2/2 PM), 5 skokov, 3 podaj, 3 pridobljene žoge, 1 blokada in 5 izgubljenih žog.

Ob 20.30 (19.30 SLO):
IZRAEL – ČRNA GORA 88:69 (19:15, 21:19, 26:15, 22:20)

STATISTIKA

Marko Simonović (Črna gora) – 30 minut, 16 točk (4/6 za dve, 0/1 za tri, 7/9 PM), 16 skokov, 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 1 blokada in 3 izgubljene žoge.

ŠPANIJA - SLOVENIJA 71:53 (15:19, 26:8, 13:11, 17:15)

STATISTIKA

Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 6 minut, 3 točke (1/1 za tri), 1 izgubljena žoga.
David Kralj (Slovenija) – 21 minut, 2 točki (1/3 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 2 podaji, 1 pridobljena žoga.

 

VEČ O TEKMAH OSMINE FINALA