EP U20: 30 točk odličnega Sanona za zmago Ukrajine nad Srbijo

V izraelskem Tel Avivu so mladi košarkarji Cedevite Olimpije na evropskem prvenstvu divizije A že odigrali tekme drugega kola. Zablestel je Issuf Sanon, ki je s 30 točkami popeljal ukrajinsko reprezentanco do zmage nad Srbijo.

V nedeljo so bile na evropskem prvenstvu divizije A v izraelskem Tel Avivu na sporedu tekme drugega kola, na parket pa so stopili vsi štirje mladi košarkarji Cedevite Olimpije.

Svojo najboljšo predstavo na prvenstvu je prikazal Issuf Sanon, ki je Ukrajino s 30 točkami in šestimi skoki popeljal do zmage nad srbsko reprezentanco (68:63). Ob tem je potrebno dodati, da je Sanon zadel devet od desetih metov za dve točki, svojim tekmecem pa je ukradel kar pet žog. Ukrajinci so tako zabeležili prvo zmago v skupinskem delu, enako pa velja tudi za slovensko reprezentanco, ki je s 84:72 ugnala Litvo. David Kralj je v 28 minutah 13 točkam dodal šest podaj in dva skoka, statistika Jerneja Andolška Heineja pa je v dveh minutah igre ostala prazna.

Zelo dobro predstavo je prikazal tudi Marko Simonović, ki je ob 11 doseženih točkah zbral še sedem skokov in podelil dve blokadi, bil s tem tudi najbolj učinkovit košarkar Črne gore, a na žalost so ga ustavile težave z osebnimi napakami. Črnogorska reprezentanca je doživela še drugi poraz, z 71:58 je bila boljša Turčija.

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE A (Tel Aviv, Izrael; 13.-21. julij 2019)

SKUPINA A

2. KOLO:

Nedelja, 14. julij:
ČRNA GORA – TURČIJA 58:71 (17:17, 17:20, 15:26, 9:8)

Marko Simonović (Črna gora) – 18 minut, 11 točk (4/7 za dve, 0/1 za tri, 3/3 PM), 7 skokov, 2 podaji, 2 blokadi, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij, ob 13.45 (12.45 SLO):
ČRNA GORA – VELIKA BRITANIJA

SKUPINA B

2. KOLO:

UKRAJINA – SRBIJA 68:63 (20:15, 17:19, 15:10, 16:19)

Issuf Sanon (Ukrajina) – 34 minut, 30 točk (9/10 za dve, 2/9 za tri, 6/7 PM), 6 skokov, 1 podaja, 5 pridobljenih in 4 izgubljene žoge.

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij, ob 20.30 (19.30 SLO):
UKRAJINA - IZRAEL

SKUPINA D

2. KOLO:

SLOVENIJA – LITVA 84:72 (18:19, 19:24, 22:16, 25:13)

Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 2 minuti.
David Kralj (Slovenija) – 28 minut, 13 točk (3/6 za dve, 1/6 za tri, 4/6 PM), 2 skoka, 6 podaj, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.

3. KOLO:

Ponedeljek, 15. julij, ob 16.00 (15.00 SLO):
SLOVENIJA – POLJSKA

Že odigrano:

1. KOLO:

Sobota, 13. julij:
FRANCIJA – ČRNA GORA 71:61 (16:19, 10:19, 21:15, 24:8)

ITALIJA – UKRAJINA 85:58 (20:12, 29:19, 21:13, 15:14)

GRČIJA – SLOVENIJA 90:79 (25:15, 21:22, 20:22, 24:20)

Marko Simonović (Črna gora) – 34 minut, 9 točk (3/4 za dve, 0/1 za tri, 3/4 PM), 12 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.
Issuf Sanon (Ukrajina) – 22 minut, 14 točk (4/7 za dve, 0/4 za tri, 6/10 PM), 5 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
David Kralj (Slovenija) – 27 minut, 19 točk (3/5 za dve, 4/9 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.
Jernej Andolšek Heine (Slovenija) – 13 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/2 PM), 2 skoka, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.