Uspeh Zmajčkov na sobotni tekmi v Bologni

Petrol Olimpija U15 je na mednarodnem turnirju v Bologni v soboto z 69:55 premagala Pontevecchio. V nedeljo Zmajčke ob 12.00 čaka še dvoboj z BSL San Lazzaro.

MEDNARODNI TURNIR U15 (Bologna, Italija)

Sobota, 27. april:
PONTEVECCHIO BOLOGNA – PETROL OLIMPIJA 55:69 (16:15, 13:22, 17:16, 9:16)
Petrol Olimpija:
Gončin, Gorenjc 2, Jeglič, Koruza 6, Kočevar, Ličan 7, Mlakar 3, Obran 10, Pogačar 2, Popovič, Rojnik 5, Samar 16, Todorovič 18.

Zmajčki so tekmo proti drugouvrščeni ekipi skupine D, Pontevecchio Bologna, odprli odlično in povedli z 10:2. Nekaj slabih odločitev ljubljanskih košarkarjev je Italijane vrnilo v igro in do konca četrtine so uspeli povesti s 16:15.  V drugi četrtini so naši fantje zaigrali bolj čvrsto in vodstvo je hitro poskočilo na deset točk.

V tretji četrtini so domačini začeli s fizično močnejšo ekipo, kar je Zmajčkom povzročalo velike težave. A tokrat mladi košarkarji Petrol Olimpije niso popuščali. Tekmo so dokončno prelomili v svojo korist dve minuti pred koncem tekme z dvema zadetima metoma za tri točke.

V nedeljo Petrol Olimpijo čaka tekma za peto mesto. Ob 12.00 se bodo pomerili z ekipo Basket San Lazzaro, aktualnimi italijanskimi državnimi prvaki v letniku 2004.