U12: Zmajčki tretjič zmagovalci turnirja v Pordenonu!

Košarkarji Petrol Olimpije do 12. leta so na 17. Velikonočnem mednarodnem turnirju v italijanskem mestu Pordenone na finalni tekmi s 53:50 premagali Petrarco iz Padove. Mladi Zmajčki se veselijo novega naslova zmagovalcev tega močnega turnirja.

Na jubilejnem desetem nastopu na mednarodnem turnirju v Pordenonu, so košarkarji Petrol Olimpije še tretjič postali veliki zmagovalci turnirja. Prej je mladim Zmajčkom to uspelo v letih 2011 in 2017. V preteklosti so se v Pordenonu na turnirju predstavili številni košarkarji, ki so kasneje krojili vrh mednarodne košarke. Najbolj znano ime iz vrst ljubljanskih Zmajev je prav zagotovo Luka Dončić, ki zdaj nosi dres Dallas Mavericks v Ligi NBA.

17. VELIKONOČNI TURNIR MESTA PORDENONE (Pordenone, Italija; 18. in 19. april 2019)

FINALE

PETROL OLIMPIJA – PETRARCA PADOVA 54:50 (12:16, 12:10, 11:12, 18:12)
Petrol Olimpija:
Valić 4, Blažević 6, Đurkić 16, Cukor 4, Gole, Mahmutović 11, Gabrijel 2, Vrabec 7, Grošić, Truden, Bojović, Simović 3.

Zmajčki so finalno tekmo začeli precej bojazljivo in s kar nekaj zgrešenimi meti dovolili ekipi iz Padove, da je hitro povedla z devetimi točkami naskoka (2:11). V nadaljevanju so vzpostavili ravnotežje na igrišču in se uspeli še pred koncem četrtine približati na štiri točke zaostanka. Drugi del so pričeli precej bolje in sredi četrtine prvič povedli (20:18).

Sledil je ponoven padec v igri in ekipa iz Padove je povedla s 22:26. Do konca četrtine so Ljubljančani uspeli znižati zaostanek na dve točki. Tudi tretji del so Zmajčki pričeli precej zadržano in Padovčani so si hitro priigrali sedem točk naskoka (26:33). Zmajčki pa so nato iz sebe iztisnili še zadnje atome moči in se z delnim izidom 9:2 vrnili v igro, a do konca četrtine prednost zapravili.

Po štirih minutah zadnjega dela je ekipa Petrarce povedla z 37:42, nato pa so Zeleno-beli prestavili v višjo prestavo in po nizu 15:3 povedli s 52:45. V zaključku so po nespretnosti dali nekaj žog svojim tekmecem, toda na koncu so se vseeno veselili zaslužene zmage.

POLFINALE

PETROL OLIMPIJA – GINNASTICA TRIESTINA 60:43 (13:9, 14:16, 16:11, 17:7)
Valić 4, Blažević 4, Đurkić 12, Cukor 4, Gole 4, Mahmutović 8, Gabrijel 5, Vrabec 15, Grošić, Truden 1, Bojović 3, Simović.

Na polfinalnem srečanju s Tržačani smo Zmajčki tekmo pričeli odlično in hitro povedli z 10:0 V nadaljevanju četrtine in polčasa z ekipo iz Trsta izid postopoma zniževali in pol minute pred koncem polčasa ga izenačili. V tretjem delu so ljubljanski košarkarji hitro povedli z osmimi točkami razlike (35:27) in razliko uspešno do konca tekme zadrževali in celo povečali.

Že odigrano:

Četrtek, 18. april:
PETROL OLIMPIJA – LIBERTAS GONARS 81:20 (17:8, 15:4, 25:8, 24:0)
Valić 6, Blažević 6, Đurkić 10, Cukor 6, Gole 6, Morano Mahmutović 10, Gabrijel 13, Vrabec 6, Grošić 2, Truden 6, Bojović 9, Simović 2.

CORDENONS – PETROL OLIMPIJA 30:75 (4:22, 6:16, 6:17, 14:20)
Valič, Blažević 7, Đurkić 7, Cukor 7, Hribar 2, Mahmutović 14, Gabrijel 6, Vrabec 8, Grošić 5, Truden 8, Bojović 6, Simović 4.