U12: Zmajčki do mesta v velikem finalu turnirja v Pordenonu

Košarkarji Petrol Olimpije do 12. leta so na mednarodnem turnirju v italijanskem Pordenonu zabeležili zmago na polfinalni tekmi z Ginnastico iz Trsta in se prebili v finale, kjer jih ob 17.00 čaka dvoboj s Petrarco iz Padove.

17. VELIKONOČNI TURNIR MESTA PORDENONE (Pordenone, Italija; 18. in 19. april 2019)

PETROL OLIMPIJA – GINNASTICA TRIESTINA 60:43 (13:9, 14:16, 16:11, 17:7)
Petrol Olimpija:
Valić 4, Blažević 4, Đurkić 12, Cukor 4, Gole 4, Mahmutović 8, Gabrijel 5, Vrabec 15, Grošić, Truden 1, Bojović 3, Simović.

Na polfinalnem srečanju s Tržačani smo Zmajčki tekmo pričeli odlično in hitro povedli z 10:0 V nadaljevanju četrtine in polčasa z ekipo iz Trsta izid postopoma zniževali in pol minute pred koncem polčasa ga izenačili. V tretjem delu so ljubljanski košarkarji hitro povedli z osmimi točkami razlike (35:27) in razliko uspešno do konca tekme zadrževali in celo povečali.

Ob 17.00:
PETRARCA PADOVA – PETROL OLIMPIJA

Že odigrano:

Četrtek, 18. april:
PETROL OLIMPIJA – LIBERTAS GONARS 81:20 (17:8, 15:4, 25:8, 24:0)
Valić 6, Blažević 6, Đurkić 10, Cukor 6, Gole 6, Morano Mahmutović 10, Gabrijel 13, Vrabec 6, Grošić 2, Truden 6, Bojović 9, Simović 2.

Uvodno tekmo turnirja so Zmajčki začeli zelo nervozno, kar se je kazalo pri številnih zgrešenih metih. Po nekaj minutah je ta živčnost zbledela in mladi Ljubljančani so pokazali lepo ekipno igro. Dobra obramba in hitra igra v napadu je prinesla visok rezultat in lahko zmago.

CORDENONS – PETROL OLIMPIJA 30:75 (4:22, 6:16, 6:17, 14:20)
Valič, Blažević 7, Đurkić 7, Cukor 7, Hribar 2, Mahmutović 14, Gabrijel 6, Vrabec 8, Grošić 5, Truden 8, Bojović 6, Simović 4.

Tekmo za prvo mesto v skupini so Zmajčki začeli odločno in takoj pokazali, kdo ima večjo željo po igranju v polfinalu. Rezultat prve četrtine je pokazatelj dobre obrambe, s katero so si priigrali veliko čistih metov. V nadaljevanju tekme se je razlika večala iz minute v minuto, Petrol Olimpija pa se je tako zanesljivo uvrstila med najboljše štiri ekipe turnirja.