Zmaga in poraz Zmajčkov U15 v petek v Bologni

Po četrtkovi zmagi na uvodni tekmi mednarodnega turnirja v Bologni, so košarkarji Petrol Olimpije U15 v petek premagali reški Kvarner in izgubili proti Virtus Bologni. V soboto in nedeljo bodo sledile tekme za razvrstitev.

MEDNARODNI TURNIR U15 (Bologna, Italija)

Petek, 26. april:
PETROL OLIMPIJA – KVARNER RIJEKA 81:70 (20:16, 12:16, 22:19, 26:19)
Petrol Olimpija:
Gončin, Gorenjc 2, Jeglič, Koruza 14, Kočevar 7, Ličen 15, Mlakar 6, Obran 9, Pogačar, Popovič, Rojnik, Samar 11, Todorovič 17.

Tekmo s Kvarnerjem so Zmajčki začeli zelo dobro in povedli s 15:8, nato pa izgubili ritem in Rečani so v 17. minuti povedli z 28:24. Do konca prvega polčasa so se košarkarji Petrol Olimpije zbrali in izenačili na 32:32.

Zmajčki so igrali zelo dobro, a bili nezbrani pri zaključkih akcij in tako praktično sami držali nasprotnika v igri. V drugem polčasu so napake popravili in dosegli 49 točk, kar je zadostovalo za miren zaključek tekme.

Ob 17:00 se bodo pomerili z gostitelji turnirja, zmagovalec tekme pa bo potoval v polfinale turnirja.

VIRTUS BOLOGNA – PETROL OLIMPIJA 116:53 (33:16,28:16,28:8,27:13)
Koruza 10, Ličan 2, Kočevar, Gorenjc 2, Todorovič 3, Obran 5, Rojnik 11, Samar 6, Popovič 1, Pogačar, Gončin 2, Jeglič 2, Mlakar 9.

Ekipa U15 je drugo petkovo tekmo zaključila z visokim porazom proti gostiteljem turnirja, košarkarjem Virtus Bologne.

Že od začetka tekme so domačini narekovali visok ritem igre, na katerega naši fantje niso znali odgovoriti. Po prvi četrtini so domačini vodili s 33:16 in tekma je bila rezultatsko vseskozi prevešena v njihovo stran. Podobno začetku tekme je bilo tudi njeno nadaljevanje, domačini niso popuščali, Zmajčki pa so na čvrstino in agresijo reagirali povsem premehko.

Končna razlika je zaslužena glede na prikazano, verjamemo pa, da se bodo Zmajčki na naslednjih tekmah potrudili in bolj ponosno branili klubske barve.

Sobota, 27. april, ob 17.30:
PETROL OLIMPIJA – PONTEVECCHIO

Nedelja, 28. april, ob 12.00:
BSL - PETROL OLIMPIJA

Že odigrano:

Četrtek, 25. april:
VIRTUS MEDICINA – PETROL OLIMPIJA 28:115 (6:30, 6:29, 5:24, 11:32)
Gončin 6, Gorenjc 3, Jeglič 10, Koruza 21, Kočevar 9, Ličan 8, Mlakar 6, Obran 12, Pogačar 3, Popovič 4, Rojnik 6, Samar 11, Todorovič 16.

Ekipa starejših pionirjev je, okrepljena z Matijo Samarjem iz KK Jesenice, turnir v Bologni odprla z visoko zmago.

Zmajčki so že v prvi četrtini rešili vprašanje zmagovalca in povedli za 25 točk, prednost pa so do konca tekme samo še stopnjevali. Med strelce se je vpisalo vseh 13 košarkarjev, predvsem pa veseli visoka raven, ki jo je celotna ekipa vložila v tekmo.

V petek Zmajčke čakata dve tekmi, prva ob 11.00 s Kvarnerjem iz Reke, in druga ob 17.00 z domačo Virtus Bologno. Prva ekipa skupine bo potovala neporedno v polfinale turnirja, ostale tri pa se bodo pomerile v borbi za razvrstitev od petega do 16. mesta.